Efsaneler Bulgaristan’da sergilendi

"Efsanelerin Yolu-Sürdürülebilir Kültürel-Tarihi Turizmin Geliştirilmesi İçin Yeni Ortaklıklar Kurulması" isimli IPA projesi kapsamında, Bulgaristan Primorsko ilçesinde etkinlik düzenlendi.

Efsaneler Bulgaristan’da sergilendi

26 Eylül 2017 15:52


Edirne Sınırötesi Kültürleri Araştırma Derneği ile Bulgaristan Burgaz’da bulunan Alef derneğinin, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında yürüttüğü "Efsanelerin Yolu - Sürdürülebilir Kültürel - Tarihi Turizmin Geliştirilmesi İçin Yeni Ortaklıklar Kurulması" isimli IPA projesi kapsamında, Bulgaristan Primorsko ilçesinde etkinlik düzenlendi.


Primorsko meydanındaki alanda yapılan etkinlikte, Türkiye ve Bulgaristan’dan halk oyunları ekipleri ile projeye konu olan efsane yerlerin pandomim tiyatro sunumları gerçekleştirildi.


Türkiye ve Bulgaristan’dan çok sayıda izleyicinin katıldığı etkinlik hakkında bilgiler veren Edirne Sınırötesi Kültürleri Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Filiz, 2018 yılı Mart ayına kadar devam edecek IPA projesi kapsamında çeşitli faaliyetler düzenlediklerini söyledi.


Projenin amacının, her iki bölgede Istranca bölgesinin turizm açısından farkındalık oluşturacak şekilde açığa çıkarılması olduğunu belirten Filiz, "Geçtiğimiz günlerde efsanelere konu olan yerlerin fotoğraf sergisini Edirne’de açmıştık. Bu sergi büyük ilgi gördü. Hafta sonunda da Primorsko’da her iki ülkenin halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve projemizin konusu olan efsane yerlerin hikayelerinin işlendiği pandomim tiyatro gösterisi sahnelendi. Bu hafta sonunda da bu etkinlikler Enez ilçemizde sergilenecek" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

EDİRNE HAVA DURUMU
27
°
C
Az Bulutlu
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  27°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  25°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  21°C
Reklamı Geç