TKDK İl Koordinatörü, yatırımları yerinde inceledi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, 2016 yılı sonuna kadar toplam değeri 90 milyon lira olan…

TKDK İl Koordinatörü, yatırımları yerinde inceledi

26 Ekim 2016 14:22

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, 2016 yılı sonuna kadar toplam değeri 90 milyon lira olan projelere 50 milyon lira hibe aktarılacağını söyledi.
TKDK İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, yapımı devam eden projeleri yerinde inceleyerek proje sahiplerinden bilgi aldı. Değerlendirmede bulunan TKDK İl Koordinatörü Yıldız, "Bilindiği üzere sektörel anlaşmanın ilgili hükümleri gereğince 2016 yıl sonu itibariyle IPARD 1 bütçe uygulama dönemi kapatılacaktır. Buna bağlı olarak, kurumumuz ile imzalanan sözleşmeler kapsamında faydalanıcılara yapılacak ödemeler yıl sonu itibariyle tamamlanacak. 2017 yılından itibaren IPARD 1 programı çerçevesinde herhangi bir ödeme gerçekleştirilmeyecektir. Malumunuz İl Koordinatörlüğümüzde IPARD 1 programından yatırımı devam eden hak sahipleriyle 10 Ağustos tarihinde bilgilendirme toplantısı yapılmıştı. Toplantıdan sonra süreci daha yakından takip etmek amacıyla sahaya inerek, haftalık olarak projelerin ne aşamada olduğunu görmek ve varsa eksikliklerin giderilmesi noktasında işletmelerimizi bilgilendirmek amacıyla çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik" dedi.
Devam eden projelerde mağduriyet yaşanmaması için saha ziyaretlerimizi arttırdığını kaydeden Yıldız, "Gerekli tüm önlemlerin alınmasını sağladık. Bu çalışmalar neticesinde yatırım tutarı 90 milyon lira olan ve hibe tutarı 50 milyon lirayı bulan projelerin ödemesini hızlandırarak, projelerin belirlenen sürede tamamlanmasına katkı sağlama gayreti içerisinde olduk. Yapılan ödemeler ve kurum personelimizin özenli çalışması neticesinde an itibariyle kalan projelerin yatırım tutarı 36 milyon liraya, bu projelere verilecek hibe tutarı ise 23 milyon liraya kadar düşmüştür” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ELAZIĞ HAVA DURUMU
14
°
C
Yağmurlu
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  14°C
 • Perşembe
  Hafif Yağmurlu
  16°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  16°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  15°C
Reklamı Geç