"Caminin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi" konulu konferans düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla Müftülük Konferans Salonu’nda "Cami, Şehir ve Medeniyet" temasından hareketle "Caminin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi" konulu konferans düzenlendi.


13 Ekim 2017 09:06


Konferans, Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök tarafından verildi.


Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Gökhan Ulutaş, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından program Kur’an-ı Kerim tilaveti, Camiler ve Din Görevlileri Haftası konulu sinevizyon gösterisi ile devam etti.


Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır: “İslam tarihine baktığımızda insanlık tarihi kan revan içerisinde. İnsanoğlunun sanki fıtratında kan dökme duygusu var. Bir dönem sükûnet ondan sonra sükûnet yoksa onun şiddeti ile şiddetli bir savaş ve kan dökülmesi var. Tarihe bakın Hz. Ebûbekir şehit edilmek istenmiş, Hz. Ömer şehit, Hz. Osman şehit, Hz. Ali şehit. Bugün Hz. Mûsa zamanında firavun, Hz. Muhammed (s.a.v) zamanında Ebû Cehil, Hz. Hüseyin zamanında da Yezid şeklinde görülmüş... Aslında şahıs değil, bozuk bir karakterin temsilcisi olan bu insanlar her zaman olacak her yerde olacak” dedi.


İl Müftüsünün konuşmasının ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök; "Caminin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi" konulu konferansını sundu.


Program, Vali Vekili Yaşar Kemal Yılmaz’ın Mustafa Soykök’e plâket takdimi ile sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ERZİNCAN HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç