İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Nar ve Kurutmalık festivalinde büyük coşku

Gaziantep’in Oğuzeli ilçe Belediyesi tarafından bu yıl 9’ncusu gerçekleştirilen Geleneksel Nar ve Kurutmalık Yöresel Kültür ve Sanat Festivali büyük ilgi gördü.

Gaziantep'in Oğuzeli ilçe Belediyesi tarafından bu yıl 9'ncusu gerçekleştirilen Geleneksel Nar ve Kurutmalık Yöresel Kültür ve Sanat Festivali büyük ilgi gördü. Oğuzeliler Mustafa Yıldızdoğan, Aylin Dinçer ve Şafak Sönmez' in konser verdiği festivale büyük ilgi gösterdi.


Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Baş Danışmanı , Osmaniye MHP Eski Milletvekili Mehmet Kundakçı , MHP İlçe Başkanları, yöneticiler ve Oğuzeli halkının katılımlarıyla gerçekleştirilen 9'ncu Geleneksel Nar Yöresel Kurutmalık Kültür ve Sanat Festivali Oğuzeli Belediyesi önünden mehteran eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Yoğun katılımın olduğu yürüyüşün ardından festival alanında halk oyunlarının ardından sergilenen mehteran gösterisi halkın büyük beğenisini kazandı. MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Gaziantep İl Başkanı Ali Muhittin Taşdoğan'ın yaptığı konuşmaların ardından söz alan Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, festivale katılan tüm misafirlere hoş geldiniz diyerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Festival kapsamında yapılan nar ve yöresel kurutmalık yarışmasında dereceye giren yarışmacılara verilen ödüllerin ardından eşsiz sesi ve kişiliği ile her zaman gönüllere taht kuran değerli sanatçı Mustafa Yıldızdoğan'ın konseri ile festival coşkusu doruğa ulaştı. Şafak Sönmez'in şarkılarıyla eğlenen Oğuzelililer Mustafa Yıldızdoğan'ın sahneye çıkmasıyla birlikte hep bir ağızdan “Türkiyem" şarkısını söyledi.


Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç konser sonunda Yıldızdoğan'a hediye takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.