İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sağlıkta kalite değerlendirmesinde Gaziantep'ten en yüksek puan NCR'nin

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde Gaziantep’teki en yüksek puanı NCR Hastanesi aldı.

Sağlık Bakanlığı'nın Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde Gaziantep'teki en yüksek puanı NCR Hastanesi aldı.


Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 99.53 puan alan NCR İnternational Hospital, Gaziantapte'ki en yüksek kalite puanını aldı. Her yıl kalitesini bir adım daha ileri taşıma amacıyla çalışmalarını yürüten NCR, Türkiye'deki özel hastaneler arasındaki başarısında ispatlamış oldu.


Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmede kalite yönetimi, risk yönetimi, güvenli raporlama, eğitim yönetimi, hasta deneyimi, sağlıklı çalışma yaşamı, hasta bakımı, ilaç yönetimi, transfüzyon hizmetleri, radyasyon güvenliği, acil servis, ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, biyokimya laboratuvarı, otelcilik hizmetleri, malzeme ve cihaz yönetimi, tıbbi kayıt ve arşiv hizmetleri göstergelerinin izlenmesi, bölüm bazlı ve klinik göstergelerin analizi gibi süreçler göz önünde bulunuldu. Her başlığı kendi içinde farklı puanlayan bakanlık, puanlarımı ise 10 puan üzerinden yaptı.Türkiye genelindeki en yüksek puanlardan biri


NCR İnternational Hospital Başhekimi Uzm. Dr. İdris Yıldırım, sağlıkta kalite çalışmalarının son derece önemsediklerini belirterek, 99.53 puan ile Türkiye genelindeki özel hastaneler arasında da en yüksek puan alan hastanelerden biri olduklarını kaydetti. Başhekim Yıldırım, “Sağlıkta kalite standartları değerlendirmesinde hastanemiz 99.53 puanla, Türkiye genelinde alınan en yüksek puanlardan birini almıştır. Bu bizi hastane olarak gururlandırmıştır; ancak asıl önemli olan hastanemizden hizmet alan hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızın güvenliği ve memnuniyetidir. 500 kişilik ekibimiz ile çok çalıştık. Asıl başarı ise zaman, emek ve sürekli çalışmayı gerektiren ve bu sınavdan başarı ile çıkan NCR İnternational Hospital çalışanlarınındır. Bu puanı almamızda emeği geçen, çalışanlarımıza özellikle hastanemiz Kalite birimine, şehrimizde kalite çıtasının yükselmesini sağlayan ve kaliteyi son derece önemseyen hastane yönetimimize ve bu süreçte bizi yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen NCR İnternational Hospital Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Op. Dr. Ahmet Neccar'a teşekkür ediyorum" dedi."Başarı ekip işidir”


NCR İnternational Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Ahmet Neccar da başarının ekip işi olduğunu belirterek, emeği geçenleri tebrik etti. Neccar, "Hastane bir binadan veya tıbbi cihazlardan ibaret değildir. Bu hizmet alanında ciddi anlamda bir koordinasyon, altyapı ve ekip vardır. Eğer bir yerde başarı varsa mutlaka arka planında ekip vardır. Başarı ekip işidir. Bizler de ekip olarak bu başarıyı sağlamış bulunmaktayız. Göstermiş oldukları özverili, fedakar çalışmalarından dolayı bütün ekibime teşekkür ediyorum. Gaziantep, sanayi yönünden gelişmiş dev yatırımları ile ön plana çıkmış bir şehir. Gaziantep'imizin sağlık sektöründe de başarılarını, sağlıkta yaptığı önemli yatırımları ön plana çıkarabilirsek ne mutlu bizlere. Biz sadece Gaziantep değil, bölgenin geneline hitap eden bir hastaneyiz. Halkımıza hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini sunmak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.