AK Parti heyetinden şehit öğretmenin ailesine bayram ziyareti

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan öncülüğündeki heyet, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’nin Pülümür ilçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini ve mezarını ziyaret etti.

AK Parti heyetinden şehit öğretmenin ailesine bayram ziyareti

04 Eylül 2017 22:39


Beraberinde İnsan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcıları Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, 24.Dönem Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Harun Armağan ile TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, İl Başkanı Celalettin Köse ve ilgililerle şehit öğretmen Yılmaz’ın Torul ilçesine bağlı Demirkapı köyündeki ailesini ziyaret eden Kan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taziyelerini ve bayram tebriklerini anne Gülay ve baba Hamit Yılmaz’a iletti.


Yılmaz ailesiyle bayramlaşan heyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hediye olarak gönderilen kalemi şehit öğretmenin annesi Gülay Yılmaz’a takdim etti. AK Parti İnsan Hakları Komisyonu adına da şehit ailesine Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye edildi.


Aile ziyaretinin ardından şehit öğretmenin aile kabristanındaki mezarını ziyaret eden heyette bulunan İnsan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.


Ziyarette konuşan Kavakçı Kan, Necmettin öğretmen gibi bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Aybüke öğretmenin ailesini de İzmir’de ziyaret ettiklerini kaydeden Kan, şehidin ailesine hitaben yaptığı konuşmada, “Şehidimiz inşallah bizlerden haberdar, biliyor. Rabbim şehadetini kabul eylesin. Allah sizlere hayırlı, uzun ömürler versin. Allah sizlerden razı olsun. Necmettin öğretmen sizin evladınızdı ancak şimdi hepimizin, 80 milyon insanın evladı. Sizlere müteşekkiriz. Hakkınızı nasıl öderiz, mümkün değil” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

GÜMÜŞHANE HAVA DURUMU
8
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  8°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  10°C
 • Çarşamba
  Hafif Yağmurlu
  10°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  11°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç