İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

10 Kasım çocukları yine ayakta alkışlandı

10 Kasım çocukları yine ayakta alkışlandı
10 Kasım çocukları yine ayakta alkışlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80. yılında. Bu yıl 10 Kasım’da, Uğur Okulları öğrencilerinden oluşan çocuk korosu, Atatürk’ü anmak için hazırladıkları bir performansla, açıldığı günden bu yana Atatürk’ün figürüne ev sahipliği yapan Madame Tussauds İstanbul’da konser verdi.

Uğur Okulları öğrencilerinin oluşturduğu 15 kişilik çocuk korosu, Madame Tussauds İstanbul'da bulunan Atatürk figürünün yanında hazırladıkları şarkıları enstrümanlar eşliğinde seslendirdi. 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan çocuk korosu saat 09.05'te Atatürk'e saygı duruşu ile başladı. ‘Cumhuriyet Güneşi', ‘Ataya Ağıt', ‘Emanetine Sahibim Atam' ve ‘Yiğidim Aslanım' şarkılarından oluşan performanslarına okul öğrencisi kemanıyla; Uğur Okulları müzik öğretmenleri akustik gitar ve yan flüt ile eşlik etti.


“Cumhuriyet'e sahip çıkan, Atatürk'ü anlayan nesiller yetiştirmek bizim için çok önemli”

Bugünün kendileri için çok özel ve anlamlı olduğunu söyleyen Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 80'nci ölüm yıl dönümü dolayısıyla bugün Madame Tussauds'da 16 öğrencimiz ve 3 öğretmenimiz ile buradayız. Türkiye genelinde yaklaşık 44 ilimizde 75 bin Uğur Okulları öğrencimiz Atatürk'ü anma programlarımızı gerçekleştirdiler. Madame Tussauds'da balmumundan yapılan Atatürk heykelinin yanında öğrencilerimiz ile birlikte bulunmak bizim içinde çok anlamlı. Atatürk'ün bize emanet ettiği hali ile Cumhuriyet'e sahip çıkan, Atatürk'ü anlayan, Cumhuriyet'i anlayan nesiller yetiştirmek bizim için çok önemli. Aynı zamanda Türk Dil Kurumu'nun kurulması yeni harflerin kabulü gençlerimize, öğrencilerimize ve bizlere Atamızın en büyük emanetleri aslında. Dolayısıyla kurtuluş mücadelesini farkında olan ve Cumhuriyet'e her daim sahip çıkacak gençler yetiştirmek her zaman amacımız oldu. Uğur Okulları olarak Atamızı minnetle, özlemle saygı ile anıyoruz” diyerek cümlelerini sonlandırdı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.