Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

19 bin gönüllü genç engelleri kaldırıyor

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı iş birliği ile Vodafone tarafından, yürütülen ‘Düşler Akademisi’ projesi, 9 yılı geride bıraktı.

19 bin gönüllü genç engelleri kaldırıyor

16 Eylül 2017 08:56

 2008 yılından bu yana yaklaşık 19 bin gönülül ile 6 bin öğrencinin engellerini aşmasına destek olan Vodafone Düşler Akademisi ayrıca gönüllülük olgusunun yaygınlaşması için sivil topluma ve sosyal sorumluluk projeleri için de öncülük etti. Özellikle 18-25 yaş aralığındaki gençler arasında gönüllülüğün yaygınlaşmasında önemli rol oynayan Düşler Akademisi projesinde gerçekleştirilen çalışmalar, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ve Düşler Akademisi Kurucusu Ercan Tutal’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda paylaşıldı. Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Düşler Akademisi gibi projelerin, engelle bireylere hayatta bağımsız olabileceklerini hissettiren modeller sunduğunu belirterek “Bu işin esası gönüllülüktür. Bu sebeple biz de Türkiye Vodafone Vakfı’nın tüm projelerinde gönüllülerin katkılarına önem veriyoruz ve gönüllülük olgusunu teşvik ediyoruz.” dedi. Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ise, “Türkiye’deki gönüllülük düzeyi düşük görünüyor. Dünya Bağış Endeksi’ne göre, Türk halkının yüzde 10’u para bağışı yaparken, yüzde 4’ü gönüllü faaliyetlere katılıyor” dedi.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

Antalya’da 3 yıl önce kurulan Düşler Akademisi Kaş, restore edilen 70 yıllık Çukurbağ İlkokulu’nun binasında faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin engelli bireylere yönelik en geniş kapsamlı yaşam alanı olan Düşler Akademisi Kaş, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük outdoor engelli kampı olarak biliniyor. Türkiye’nin her yerinden gönüllü katılımcı ve eğitimcilerin yönetiminde eğitim, sanat ve spor programlarının uygulandığı merkezde, 3 yılda alınan 3 bin başvuru arasından seçilen 840 gönüllü ile 1.200 öğrencinin engellerini aşması sağlandı. Merkezde tiyatro, dans, resim, enstrüman, fotoğrafçılık, çeşitli kişisel beceri geliştirme gibi etkinlikler düzenleniyor.

Şifa Kaymak

Türkiye Gazetesi

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 28°C

 • İzmir

  İzmir 36°C

 • Bursa

  Bursa 35°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç