İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bakan eşleri turistik bölgeleri gezdi

Bakan eşleri turistik bölgeleri gezdi
Bakan eşleri turistik bölgeleri gezdi

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve eski bakanlar Abdülkadir Aksu ile Ali Coşkun'un eşleri Samandağ ilçesinde hem gezdi hem alışveriş yaptı.

HİKMET SAT-HATAY 

Samandağ'ına gelen Bakan Çiçek'in eşi Seda Çiçek, Bakan Ergin'in eşi Şükran Ergin, Bakan Gönül'ün eşi Sevim Gönül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu'nun eşi Emine Aksu ve eski Bakan Coşkun'un eşi Nuran Coşkun, beraberinde işadamları eşleri ile 50 yıldır Samandağ'ında el tezgahında saf ipek dokuyan Şerif Arat İpekçilik'ten, ipek kravat, ipek kumaş, ipek şal, peştamal ve çeşitli ipekten yapılmış giysiler alarak alışveriş yaptı. 

Ali Coşkun, "Bayram dolaysıyla Samandağ ilçesinin el dokuması geleneği olan saf ipekçiliği ile yakından tanıyoruz. İpekçilik Samandağ'ın değerleri arasındadır. Geliş amacımız hem bayram tatili yapmak hem de Samandağ'ın tarihi ve turistik yerlerini gezmektir. Samandağ gelişimizde Ermeni köyü Vakıflı, Çevlik Titus Tüneli, Kaya Mezarlarını Dor Mabedi Hıdırbey Köyü Musa Ağacı ve Çevlik sahilini gezdik. Samandağ'ın doğasına tarihi turistik yerlerine hayran kaldık" dedi.


Samandağ Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Berk misafirlerle yakından ilgilendiler.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.