İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Hollanda'ya tepki

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Hollanda'ya tepki
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Hollanda'ya tepki

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Hollanda'nın Türk Bakanlarına karşı olan tutumuna tepki gösterdi

Kurtulmuş, Hollanda'ya tepki göstererek, “Dün akşam sabaha kadar hiçbirimiz uyumadık. Hollanda'da yaşanan o rezalet o kepazelik sadece bir bakan hanımefendinin önünü kesmek, sesini kesmek vatandaşlarımızla buluşmasını önlemek için yapılmış bir şey değildir. Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarına vatandaşlarıyla buluşma izni vermeyenler, PKK'nın, FETÖ'nün ve diğer eşkıya çetelerinin 'hayır' kampanyası yapmasına müsaade ediyor” dedi. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Sancaktepe AK Parti Yeni İlçe Binası ve Seçin Koordinasyon Merkezi açılış törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Hollanda'nın Türk Bakanlarına karşı olan tutumuna tepki gösteren Kurtulmuş, “Dün akşam sabaha kadar hiçbirimiz uyumadık. Hollanda'da yaşanan o rezalet o kepazelik sadece bir bakan hanımefendinin önünü kesmek, sesini kesmek vatandaşlarımızla buluşmasını önlemek için yapılmış bir şey değildir. Avusturya'da, Almanya'da, şimdi Hollanda'da, belki yarın başka bir Avrupa ülkesinde Türkiye'nin bakanlarının milletvekillerinin kampanyada konuşmasından niye rahatsızlık duyarlar. Hiçbir arkadaşımız orada 'falan Hollanda partisine oy verin' demeyecek. 'Türkiye'de referandum var, evet verin ey Türk vatandaşları' diyecek. Hak mı bu hak. Orada seçim yaptırıyor musun? Yaptırıyorsun. O zaman 'evet' diyen de gelecek 'hayır' diyen de gelecek. Türkiye Cumhuriyetinin bakanlarına vatandaşlarıyla buluşma izni vermeyenler PKK'nın, FETÖ'nün ve diğer eşkıya çetelerinin 'hayır' kampanyası yapmasına müsaade ediyor” şeklinde konuştu. 

Doğan Can Cesur 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.