Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Başbakan'ın övdüğü Yüce, İHA'ya konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan övdüğü Muş Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, “Sayın Başbakanımızın böylesi bir toplantıda beni örnek göstererek anlatması gurur verici bir durumdur” dedi.

Başbakanın övdüğü Yüce, İHAya konuştu

11 Mayıs 2013 11:46

RECAİ DENİZ/MUŞ


Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı’nın AB Projeleri Festivali ve AB Eğitim Programları çerçevesinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde Muşlu Salih Yüce’den bahsetmişti. Erdoğan, yumuşak doku kanserine yakalandıktan sonra ümidini yitirmeden kanseri yenen ve dernek kurarak projeler yapıp Muşlu gençleri Avrupa ülkelerine götüren Salih Yüce’yi kutlamıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden bahsetmesinin gurur verici bir durum olduğunu söyleyen Muş Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce, “Kansere yakalandıktan sonra okumuş olduğum ‘Hastalar Risalesi’ ile ümidimi hiç yitirmedim. Gördüğüm tedaviler sonucunda kanseri yendim. Halen tedavi görüyorum, ancak çok şükür sağlığım yerinde. Sayın Başbakanımızın böylesi bir toplantıda beni örnek göstererek anlatması gurur verici bir durumdur. Biz 2002 yılında bu yana hükümetin sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanarak buralara geldik. Ümit ediyorum ki bundan sonra da Sayın Başbakanımızın övgülerine layık olacak çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Genç Birikim Derneği’ni kurarak Avrupa Birliği’ne projeler sunduğunu vurgulayan Yüce, bu çalışmaları gençlerle birlikte yaptıklarını hatırlattı. Yüce, “Günümüz gençliğinin temel problemleri demek, bir bakıma içtimai problemlerin tamamı demektir. Her türlü sosyal problemin çözümünde ilk temel noktadan başlanır. O da, gençlerin durumunu, problemlerini tespit etmek ve çözüm yolları göstermekten geçer. Toplumun varlığında sağlam bir gelişme, ancak gençliğin her türlü problemleri çözüldüğü zaman gerçekleşir. Bu sebeple, bir toplumun gününü ve bilhassa geleceğini yok etmenin en kestirme ve tesirli yolu, gençliği dejenere etmektir” şeklinde konuştu.

Derneğin çalışmaları hakkında da bilgi veren Yüce, “Gençlerin kültürel, sosyal, spor, sağlık ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladık. Gençler arasında ırk, dil, din ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın, hoşgörü, saygı ve dostluk ilişkilerini geliştirmek ve bilinçli birer birey olmalarını sağlamak istedik. Ülkemizin zengin tarihsel, kültürel, sosyal ve doğal değerlerini gençlere tanıtmak, gençlerin çevre ve ekoloji konularında bilinçlenmesini sağlamak, gençlerin yeteneklerini eğitim yoluyla desteklemeye çalıştık. Gençliğin iş yaşamına olduğu kadar toplumsal yaşama da başarılı bir şekilde katılmasına ve uyum sağlamasına yardımcı olduk. Türkiye genelinde gençlerin sorunlarını, gençliğin istihdamını, gençlerin isteklerini, gençlik projeleri, gençlik kişisel ve toplumsal gelişimi alanlarında faaliyet yürüttük” ifadelerini kullandı.

Etiketler: çevre

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç