İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Celal Erdoğan Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır? (AK Partili Celal Erdoğan Kimdir?)

Celal Erdoğan Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır? (AK Partili Celal Erdoğan Kimdir?)
Celal Erdoğan Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır? (AK Partili Celal Erdoğan Kimdir?)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda, İstanbul milletvekillerinden, AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci’nin koltuğunda görmek istedikleri isimleri yazmalarını istedi. Ahmet Cin, İdris Güllüce ve Celal Erdoğan isimleri öne çıkmıştı. Peki Celal Erdoğan Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda, İstanbul milletvekillerinden, AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci'nin koltuğunda görmek istedikleri isimleri yazmalarını istedi. Ahmet Cin, İdris Güllüce ve Celal Erdoğan isimleri öne çıkmıştı. Peki Celal Erdoğan Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır? İşte detaylar..

Celal Erdoğan Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

1971 yilinda Rize- Guneysu`da dogdu. İlk, orta ve lise egitimini Rize`de tamamladi. İstanbul Teknik Üniversitesi (ITU) Uçak mühendisliği bölümünü 1993 yılında bitirdi. Vatani görevini yedek subay olarak II. Hava İkmal Bakım Merkezi - Kayseri'de tamamladi. İş hayatına Otomotiv yan sanayii'nde başladi. 

1998 – 2004 yılları arasında Doğuş Otomotiv`de Satış Sonrası Hizmetlerde çalıştı. 

2004 sonrası inşaat sektöründe Harita, İmar, İnşaat (yap-sat) faaliyetleri yürüten şirketi kurdu ve devam ettirmekte.

Birçok dernek ve kuruluşta kurucu ve üye olarak sosyal hayatın içinde oldu.. Siyasete ilk defa AK Parti'de Ümraniye İlçesi Çekmeköy Beldesi kurucusu ve belde başkan yardımcısı olarak başladı.

1.ve 2. Olagan Kongre dönemlerinde Ümraniye ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Mali ve İdari İşler Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı ve 3 seçim boyunca SKM Başkanlığı görevlerini yürüttü. 3. Olağan Kongre ile Ümraniye ilçesi İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

4.ve 5. Olağan Kongreleri ile İstanbul İl Yonetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve halen bu görevi sürdürmekte. Evli ve 3 erkek çocuğu babası. Ingilizce biliyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.