İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Edibe Sözen Yavuz'den Maltepe'ye 88 proje

Edibe Sözen Yavuz'den Maltepe'ye 88 proje
Edibe Sözen Yavuz'den Maltepe'ye 88 proje

AK Parti Maltepe Belediye Başkan adayı Edibe Sözen Yavuz, meclis üyesi adaylarını tanıtarak, Maltepelilere projelerini anlattı.

Cevahir Otel’de düzenlenen gecede meclis adaylarını tanıtan AK Partili Edibe Sözen Yavuz, daha sonra Maltepelilere projelerini tanıttı. Programa başkan adayı Sözen’in yanı sıra AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Kâmil Barkır, davetliler ve Maltepe’de ikamet eden çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye meclis üyelerinin tek tek tanıtıldığı geceye katılan AK Partili gençler, yaptıkları tezahüratlarla adaylara moral takviyesi yaptı.
Programın ardından İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Maltepe Belediye Başkan adayı Edibe Sözen Yavuz, Maltepe için 88 ayrı proje hazırladıklarını söyledi. Sözen, “Bunların 6 tanesi mega proje şeklinde. Mega projelerin 4’ü büyükşehir tarafından gerçekleştirilecek büyük yatırımlar. Bunlardan biri Marmara Üniversitesi’nin Maltepe’ye taşınacak olması. Aslında taşınmış durumda. Çok büyük bir eğitim ve araştırma hastanesi yapılıyor. 2014 sonu itibari ile açılmış olacak. Bunun dışında projelerimiz yerel seçim beyannamesinde de belirtiğimiz gibi katılımcı, sosyal ve çevre dostu belediyeciliği çerçevesindeki projelerimizden oluşuyor” dedi.
"Biz yerel yönetimleri mahallelere taşımak istiyoruz" diyen Yavuz, “Maltepe’nin 18 mahallesi var. Bu mahallelerin yerel yönetimlerden daha rahat istifade edebilmesi için her mahalle de sosyal ve kültürel birimler oluşturmak istiyoruz. Bunlar mahallelerin rehabilitasyonu sağlayacak projeler. Hepimizin bildiği gibi çok ciddi güvenlik sorunu var. Bu güvenlik sorunu dahil olmak üzere bir çok projemiz var. Bunlar ışıklandırmalardan kamera sistemine kadar inşallah yatırımlarla beraber yepyeni bir Maltepe’yi inşa edeceğiz” diye konuştu.

CENK İŞVER

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.