İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Eleanor Kasırgası, İngiltere ve İrlanda'yı vurdu

Eleanor Kasırgası, İngiltere ve İrlanda'yı vurdu
Eleanor Kasırgası, İngiltere ve İrlanda'yı vurdu

Eleanor Kasırgası, İngiltere ve İrlanda’yı etkisi altına aldı. İngiltere ve İrlanda'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle 24 bin eve elektrik verilemezken kasırga nedeniyle devrilen ağaçlar yolları kapattı.

İngiltere ve İrlanda'yı etkisi altına alan Eleanor Kasırgası'nın hızının saatte 170 kilometreye ulaştığı belirtildi. Fırtına nedeniyle 24 bin eve elektrik verilemezken son 24 saat içinde 100'den farklı bölgede sel uyarısı yapıldığı aktarıldı. Bölgede tren yolu ulaşımının da fırtınadan olumsuz etkilendiği bildirildi.

Eleanor Kasırgası'nın en çok etkili olduğu noktalardan birinin ise İrlanda'nın batısında yer alan Galway kenti olduğu belirtildi. Kentte devrilen ağaçlar, yolları ve tren raylarını kapatırken aşırı yağış nedeniyle de su baskınlarının yaşandığı aktarıldı. Saatteki hızı 170 kilometreye ulaşan kasırga, ağaçları kökünden söktü, bölgede maddi hasar meydana geldi. Kasırganın etkili olduğu yerlerde ise şu ana kadar herhangi bir can kaybının yaşanmadığı bildirildi. Fırtınanın etkili olduğu noktalar arasında Batı Galler, İskoçya ve Kuzey İngiltere de yer alıyor.  

Savaş Alpaltun
 

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.