Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Eleanor Kasırgası, İngiltere ve İrlanda’yı vurdu

Eleanor Kasırgası, İngiltere ve İrlanda’yı etkisi altına aldı. İngiltere ve İrlanda'da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle 24 bin eve elektrik verilemezken kasırga nedeniyle devrilen ağaçlar yolları kapattı.


03 Ocak 2018 16:54

İngiltere ve İrlanda’yı etkisi altına alan Eleanor Kasırgası'nın hızının saatte 170 kilometreye ulaştığı belirtildi. Fırtına nedeniyle 24 bin eve elektrik verilemezken son 24 saat içinde 100'den farklı bölgede sel uyarısı yapıldığı aktarıldı. Bölgede tren yolu ulaşımının da fırtınadan olumsuz etkilendiği bildirildi.

Eleanor Kasırgası'nın en çok etkili olduğu noktalardan birinin ise İrlanda’nın batısında yer alan Galway kenti olduğu belirtildi. Kentte devrilen ağaçlar, yolları ve tren raylarını kapatırken aşırı yağış nedeniyle de su baskınlarının yaşandığı aktarıldı. Saatteki hızı 170 kilometreye ulaşan kasırga, ağaçları kökünden söktü, bölgede maddi hasar meydana geldi. Kasırganın etkili olduğu yerlerde ise şu ana kadar herhangi bir can kaybının yaşanmadığı bildirildi. Fırtınanın etkili olduğu noktalar arasında Batı Galler, İskoçya ve Kuzey İngiltere de yer alıyor.  

Savaş Alpaltun
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 34°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 26°C

TÜMÜ
Reklamı Geç