Estetikte yeni teknoloji

Ege Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Bilkay , estetik alanında kullanılan tripolar radyofrekans teknolojisinin spor yaparken çalıştırılamayan vücut bölgelerinde sıkılaşmaya ve yağ azaltımına olanak sağladığını söyledi.

Estetikte yeni teknoloji

22 Eylül 2016 10:44

Yeni yöntemin cilt sıkılaştırma, yağ azaltma ve selülit gidermede uygulandığını belirten Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Bilkay, ''Uygulama tripolar radyofrekans enerjisi ile yağların çözülüp salınmasına ve derinin yeniden şekillenmesine yardımcı olur. Cilt üstündeki sıcaklığı artırmadan cilt altındaki yağ dokunun bulunduğu bölgede yaklaşık 44-45 derecelik bir sıcaklığa ulaşılır ve yağ hücrelerinin hacim olarak küçülmesi sağlanır. Bipolar radyofrekans uygulamalarına göre radyo dalgaları iki kat daha derine ulaşabildiği için yağ dokusunun altındaki kas dokusunda da dinamik kas aktivasyonu ile kas lifleri uyarılır. Buna bağlı olarak sadece yüzeysel lenf drenajı değil, aynı zamanda derin lenf drenajı da arttırılmış olur. Yine kaslara pasif egzersiz yaptırıldığı için kasların sıkılaşması sağlanır. Özellikle spor yaparken çalıştırılamayan iç bacak, koltuk altı ve karın gibi bölgelerde sıkılaşma gerçekleşir. Cilt sıkılaştırma ve selülit işlemleri yaklaşık 4 seansta yanıt verir. Yağ azaltımı için 6-8 defa tekrarlamak gerekir’’ dedi.

Trilipo radyofrekans yöntemi ile gerçekleştirilen uygulamalar

Prof. Dr. Bilkay radyofrekans yöntemi ile gerçekleştirilebilen uygulamalar hakkında bilgi verdi. Kalça uygulamasına değinen Bilkay, ''Eğer yağ azaltımı ve hacmin küçültülmesi istenirse daha yüksek sıcaklıklarda kullanılır. Burada önemli olan kasların uyarılmasıdır.Kalçanın üzerine yapılan uygulamalardan neredeyse tüm ve bacak kaslarınız etkilenir. Bu da hem kalçanın daha dik durmasını hem de derinin daha sıkı gözükmesini sağlar'' dedi.

Diz kapağı uygulamasının altını çizen Prof. Dr. Ufuk Bilkay, ''Diz kapağı üzerinde oluşan çizgilenmeler, katlanmalar radyofrekansın ve kas kasılmasının etkisiyle giderilebilir.Vücuttaki dalgalı görüntünün giderilmesi daha erken yanıt alır. Yağ azaltımı daha fazla seansla gerçekleşir. Deride sarkmalar, çizgilenmeler varsa bu yöntemle 4-6 seansta giderilebilir'' dedi. Alt karın uygulamasını da anlatan Bilkay, ''Alt karın, spor yaparken yağ azaltmanın en zor olduğu bölgedir. Burada kişinin alt karnındaki yağları azaltmak için trilipo yöntemi ile kas aktivitesi ve radyofrekans uygulaması yapılır. Eğer kişinin alt karnındaki yağ seviyesinden fazlası yan bölgesinde varsa bu uygulama yan bölgelerle de birleştirilir. Liposakşın ya da yoğun kilo kaybı sonrasında ise alt karında çizgilenmeler, dalgalanmalar sarkmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlardan sonra da cilt kalitesinin geri kazanımı için tripolar radyofrekans cilt kalitesini arttırıcı en etkili uygulamalarından biridir. Özellikle doğum sonrası oluşan çatlaklarda bu görünümün hafifletilmesi için radyofrekans iyi bir tedavi yöntemidir" dedi.


BAKMADAN GEÇME
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 24°C

 • Ankara

  Ankara 20°C

 • İzmir

  İzmir 26°C

 • Bursa

  Bursa 23°C

 • Trabzon

  Trabzon 20°C

TÜMÜ
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatları
Vivi rent a car
vivi.com.tr
Rent a car firmalarının arabalarını %15 indirimli kiralayın. Kampanyalı fiyatlar için vivi'ye göz atın.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Whatsapp İletişim:
0548 891 06 34

BT Magazin
Günlük Bilişim ve
Teknoloji Blogu
btmagazin.net
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com