İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Fenerbahçe'den Güiza yalanlaması

Fenerbahçe'den Güiza yalanlaması
Fenerbahçe'den Güiza yalanlaması

Fenerbahçe Kulübü, İspanyol futbolcu Daniel Güiza'nın yönetimin isteği doğrultusunda oynatıldığı yönünde basında çıkan iddialara resmi internet sitesi aracılığıyla yanıt verdi.

Özelikle Lille maçında gösterdiği kötü performansla Fenerbahçeli taraftarların büyük tepkisini çeken Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza ile ilgili, bugün bazı basın yayın organlarında, 'yönetimin isteği doğrultusunda oynatılıyor' şeklinde haberler çıkması yönetimin tepkisini çekti.

Konuyla ilgili olarak kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Daniel Güiza'nın Fenerbahçe yönetiminin isteği doğrultusunda oynatıldığının 'asılsız ve yalan' bir haber olduğu ifade edildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Bugün tarihli bazı gazetelerde futbolcumuz Daniel Güiza'nın özelikle yönetimimizin isteği üzerine oynatıldığı şeklinde iddialar yer almaktadır. Söz konusu iddiaların tamamı asılsız ve yalandır. Yönetimimizin teknik heyete özellikle de bir futbolcunun piyasası düşmesin diye "Bunu mutlaka oynat" şeklinde bir telkinde bulunması mümkün değildir. Fenerbahçe Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı sahaya mücadele ettiği rakiplerini her alanda yenmek üzere çıkar. Hiçbir müsabaka futbolcuları vitrine çıkarma ya da onların piyasa değerini artırma amacıyla oynanmaz. Bu haberleri yapanları yazdıkları iddiayı yeniden okuyup mantık süzgecinden tekrar geçirmeye davet ediyoruz.


Öte yandan bu saçma sapan iddialar ve haberlere konu olan futbolcumuzun İspanya Milli Takımı santraforlarından biri olduğunu da hatırlatmakta yarar görüyoruz. Dolayısıyla Daniel Güiza tüm futbol dünyası tarafından iyi tanınan, bilinen son derece değerli bir futbolcudur. Bu futbolcumuz da diğer sporcularımız gibi Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başarısı
için mücadele etmektedir ve etmeye de devam edecektir."

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.