İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Gay olduğu için işten çıkarıldı

Gay olduğu için işten çıkarıldı
Gay olduğu için işten çıkarıldı

Türkiye'nin gündemine oturan gay hakem tartışmasının ardından bir bankaya bağlı kültür merkezinde güvenlikçi olarak çalışan C. S. de cinsel tercihi nedeniyle işten çıkarıldığını iddia etti.

Ö.FARUK AYDEMİR-İSTANBUL

Bir süre önce İstanbul'a gelerek çeşitli güvenlik şirketlerinde çalışan C.S., son olarak bir güvenlik şirketinde işe girdi. Şirket tarafından bir kültür merkezinde görevlendirilen C. S., aynı zamanda turkgayclub.com
, turkgayclub.net ve turkgayclub.org isimli eşcinsellere yönelik internet sitelerini kurdu. İşinden arta kalan zamanlarında sitelerin yöneticiliği yapan C. S., geçtiğimiz gün aldığı haberle sarsıldı. 

Çalıştığı kültür merkezinden, bağlı bulunduğu şirkete gönderilen mailde, C. S.'nin uygunsuz davranışlarda bulunduğu ve bankaya bağlı herhangi bir projede çalıştırılamayacağı bildirildi. Bunun üzerine şirkete giden C.S.'ye görev bölgesinin değiştirildiği söylendi.


Cinsel tercihleri nedeniyle işten çıkarıldığını iddia eden C. S., başından geçenleri İHA muhabirine anlattı. 

2.5 yıldır çalıştığı şirketinden uygunsuz davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle çıkarıldığını söyleyen C. S, "Bir yöneticinin, beni güvenlik görevlisine yakışmayan davranışlar içerisinde gördüğü söylendi. İddia edilen saate güvenlik kamerasından yaptığımız incelemede sadece sigara içiyordum. Şirket beni başka bir yerde görevlendirmek istedi ancak ben kabul etmedim. Beni zorunlu izine çıkardılar. Yeni görev yerime gitmeyince de izinsiz işe gelmediğim gerekçesiyle işime son verdiler" dedi. 

13 bin üyeli sosyal içerikli eşcinsellik sitesi Turgayclub'un yöneticisi olduğunu söyleyen C. S., "Türkiye'de eşcinsellere yönelik işten çıkarmalar var. Geçtiğimiz dönemde de bir hakem işten çıkarıldı. Sesimizi çıkarmadığımız sürece de bu çıkarmalar devam edecek. Ancak ben her türlü hakkımı arayacağım. Şirket hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne de şikayette bulundum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.