İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Gazi Koşusu'nu Halis Karataş kazandı

Gazi Koşusu'nu Halis Karataş kazandı
Gazi Koşusu'nu Halis Karataş kazandı

Veliefendi Hipodromu'nda yapılan 88. Gazi Koşusu’nu 4 numaralı tay Blaze to Win, jokey Halis Karataş ile kazandı.

Veliefendi Hipodromu'nda 2 bin 400 metre çim pistte 20 İngiliz tayının mücadele ettiği yarışı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker de izledi. Yarışı 2.35.04'lük derecesiyle Blaze To Win isimli safkan, jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

88. Gazi Koşusu’nun ikincisi ise 2.35.14’lük derecesiyle Gökhan Gökçe jokeyliğinde Suzi Gold, üçüncüsü 2,35,28'lik derecesiyle Gökhan Kocakaya'nın jokeyliğinde Enyalios ve dördüncü de 2,35,33'lük derecesiyle Ömer Kaya jokeyliğinde Warrior Princess oldu.

Yarışın birincisi olan tay sahibine 1 milyon 350 bin lira, ikincisi 540 bin, üçüncüsü 270 bin ve dördüncü de 135 bin lira kazandırdı. Şampiyon olan tay Blaze To Win, sahibine birincilik ödülünün yanı sıra kaydiye ücretleriyle birlikte toplam 2 milyon 197 bin lira kazandırdı.

Jokey Halis Karataş ise bu şampiyonlukla birlikte Gazi Koşusu'nda 6. kez birincilik elde etmiş oldu. Karataş daha önce 1996, 2005, 2006, 2011 ve 2012 yıllarında birincilik elde etmişti.

Bu yıl 88.'si düzenlenen Gazi Koşusu'nu Levent Gelgin'in sahibi olduğu ve jokeyliğini Halis Karataş'ın yaptığı Blaze to Win kazandı. Günün kazananları ödüllerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün elinden aldı.

Bu yıl 88.'si düzenlenen Gazi Koşusu Bakırköy’deki Veliefendi Hipodromu'nda yapıldı. TJK Başkanı Serdal Adalı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Gazi Koşusu'na bu yıl Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Hipodroma gelen Cumhurbaşkanı Gül, yarış severleri selamlarken büyük alkış aldı. Öğrencilerin yarış alanında açtığı Mustafa Kemal Atatürk’ün at üzerindeki pankartı ise hipodromda coşkuyu arttırdı.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yarışlara geçildi. 20 atın pistteki yerini alması ile Gazi Koşusu start aldı. 2 atın yarıştan koptuğu Gazi Koşusu'nu Levent Gelgin'in sahibi olduğu ve jokeyliğini Halis Karataş'ın yaptığı Blaze to Win kazandı.

Geçtiğimiz Mart ayında eşini kaybeden jokey Halis Karataş atıyla finiş çizgisini geçerken duygusal anlar yaşadı. Karataş finiş çizgisi üstünde yüzüğünü öptü ve zaferine eşine armağan etti. Yarış severlerin alkışları arasında ödülünü almaya gelen ünlü jokeyi ilk kutlayanlar ise çocukları oldu. Ünlü jokey ödülünü almaya çocukları ile birlikte çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kazanan atın sahibi, antrenörü ve jokeyi Halis Karataş’a kupa ve plaketlerini sundu. Gül, ünlü jokey Karataş’ın çocukları ile de yakından ilgilendi.
Oldukça keyifli bir koşu izlediğini belirten Gül, "Hem atın sahibini hem de jokeyi tebrik ediyorum. Muhteşem bir seyirci vardı. Oldukça heyecan vericiydi. 1927’den beri devam ediyor olması tabii ki olağanüstü bir koşu olmasını sağlıyor" dedi.

Kupayı eline alan jokey Karataş, izleyenleri selamlayınca hipodromdan kendisine yoğun tezahüratlar yapıldı. 88. Gazi Koşusu'nu 4 numaralı Blaze to Win, jokey Halis Karataş ile kazanırken, sıralama 4 - 19 - 6 - 20 şeklinde sonuçlandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.