İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Görme engelliler sahneye çıkıyor

Görme engelliler sahneye çıkıyor
Görme engelliler sahneye çıkıyor

Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanan MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, görme engelliler için okuma tiyatrosu etkinliği düzenleyecek.

Görme Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenecek görme engelliler için okuma tiyatrosu etkinliği Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor. Türkiye'de ilk defa bir tiyatro oyunu kabartma harflerden oluşan Braille alfabesine çevrilecek. Proje, görme engelli kişilerin motivasyonlarını arttırmayı, toplumda görme engellilerin başarabilecekleri ile ilgili farkındalığı yükseltmeyi ve aynı zamanda görme engellilerin istihdam olanaklarının arttırmayı hedefliyor.

M.Ö. 496-406 yılları arasında yaşayan Atinalı filozof Sofokles'in bir eseri olan Antigone üzerine kurulan etkinliğe katılım ücretsiz olacak. 14 yaş ve üzerinde Braille alfabesi bilen görme engelli kişilerin katılımıyla gerçekleşecek atölye çalışmasının kontenjanı 10 kişi ile sınırlı olacak. 6 Ocak Cumartesi günü başlayacak olan etkinlik; 13 Ocak, 20 Ocak ve 27 Ocak günlerinde tekrarlanacak. Tiyatro ise 28 Ocak tarihinde MaviBahçe AVM'de sergilenecek.
MaviBahçe tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında görme engelli kişiler 28 Ocak tarihinde tiyatro sahnesine çıkacak. Sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren MaviBahçe, böylece hem faydalı hem de farkındalık arttırıcı bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.