Görme engelliler sahneye çıkıyor

Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanan MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, görme engelliler için okuma tiyatrosu etkinliği düzenleyecek.


25 Aralık 2017 12:43

Görme Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında düzenlenecek görme engelliler için okuma tiyatrosu etkinliği Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Türkiye’de ilk defa bir tiyatro oyunu kabartma harflerden oluşan Braille alfabesine çevrilecek. Proje, görme engelli kişilerin motivasyonlarını arttırmayı, toplumda görme engellilerin başarabilecekleri ile ilgili farkındalığı yükseltmeyi ve aynı zamanda görme engellilerin istihdam olanaklarının arttırmayı hedefliyor.

M.Ö. 496-406 yılları arasında yaşayan Atinalı filozof Sofokles’in bir eseri olan Antigone üzerine kurulan etkinliğe katılım ücretsiz olacak. 14 yaş ve üzerinde Braille alfabesi bilen görme engelli kişilerin katılımıyla gerçekleşecek atölye çalışmasının kontenjanı 10 kişi ile sınırlı olacak. 6 Ocak Cumartesi günü başlayacak olan etkinlik; 13 Ocak, 20 Ocak ve 27 Ocak günlerinde tekrarlanacak. Tiyatro ise 28 Ocak tarihinde MaviBahçe AVM’de sergilenecek.
MaviBahçe tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında görme engelli kişiler 28 Ocak tarihinde tiyatro sahnesine çıkacak. Sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren MaviBahçe, böylece hem faydalı hem de farkındalık arttırıcı bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 17°C

 • Ankara

  Ankara 17°C

 • İzmir

  İzmir 20°C

 • Bursa

  Bursa 20°C

 • Trabzon

  Trabzon 23°C

TÜMÜ
Reklamı Geç