İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Halkbank ve TOBB'dan kobilere kredi desteği

Halkbank ve TOBB'dan kobilere kredi desteği
Halkbank ve TOBB'dan kobilere kredi desteği

Halkbank-TOBB Destek Kredisi'nin KOBİ'lere kullandırımına 16 Nisan'da başlanıyor.


Halkbank ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında 19 Kasım 2008'de imzalanan protokol kapsamında, KOBİ'ler 16 Nisan 2010'dan itibaren Halkbank-TOBB Destek Kredisi'nden yararlanabilecekler. TOBB üyelerine 40 bin TL'ye kadar kullandırılacak kredi, 12 ay vade, yıllık yüzde 9,6 faiz ve yüzde 1,2 komisyon oranıyla avantajlı koşullar sağlıyor. KOBİ tanımına giren firmalar protokol kapsamındaki kredileri kullanırken sadece Halkbank'ta uygulanan yüzde 5 BSMV muafiyetinden yararlanma şansına da sahip oluyor.

Reel sektörü destekleme kapsamında meslek birlikleriyle işbirliği yapmaya son derece önem verdiklerinin altını çizen Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "TOBB'la ilk defa 2004 yılında başladığımız 2005 ve 2009 yılında da tekrarladığımız protokoller kapsamında Birliğin kendi kaynaklarını, üyelerine çok uygun faiz oranlarıyla yine Bankamız aracılığıyla kullandırdık. Türkiye'de ilk defa Bankamız ve TOBB arasında kurulan bu işbirliği, bugün de her iki tarafa memnuniyet verecek şekilde devam ediyor. Halkbank olarak amacımız, kuruluş misyonumuz doğrultusunda KOBİ'lere sunduğumuz kredi desteğini, uygun koşullu ürünlerle hep bir adım öteye götürmektir. Bankamızın KOBİ'lere kullandırdığı kredilerin, sınaî büyümeye, ihracatın artmasına, ekonomik kalkınmaya yani Türkiye'nin geleceğine yatırım olduğuna inanıyoruz" dedi.


Halkbank ve TOBB işbirliği ile kullandırılacak destek kredisinin yanı sıra Birlik üyelerine banka kaynağından 1,5 milyar TL nakit ve gayri nakit kredi ile 1 milyar dolar tutarında ihracat kredisi kullandırılması hedefleniyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.