Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

KKTC Başbakanı Özgürgün, Akdağ’ı kabul etti

KKTC Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ kabul etti.


29 Eylül 2017 19:31

KKTC Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ kabul etti. Görüşmede Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da hazır bulundu.
Görüşmede Akdağ, KKTC’nin kalkınma hamlesinin karşılıklı işbirliği ile daha da hızlanacağını’ kaydetti. Akdağ, ‘Türkiye ile KKTC arasındaki diyaloğun güçlendirilmesi, hızlandırılması ve verimli hale gelmesi’ yönündeki görüşünü aktardı.

Rum tarafına seslenen Akdağ, “Bir çözümsüzlüğe Kıbrıs sorununu mahkum ederlerse Kıbrıs türkünün kalkınamayacağını ve dayatmalara razı olacağını düşündüler. Artık görmeleri lazım KKTC’nin kurulduğu topraklar ve bu ülke bundan böyle çok daha hızlı ilerleyecek, anlamsız inattan vazgeçilmeli” dedi.
Akdağ, “KKTC’yi hızla geliştirmeye ve refahını artırmaya devam edeceğiz, mutlaka Rum tarafı gelişmemizi takip ediyor. Oradaki halka seslenmek isterim. Burada toplumlar barış içinde yaşadılar dolayısıyla rum halkı bu gerçeği görmeli ve kendi politikacılarına baskı yapmalılar. KKTC alıp başını gidecek peşin peşin söyleyelim bilsinler” ifadelerini de kullandı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de, 74’ten sonra Anavatan Türkiye ile KKTC arasında kurulan mali ve ekonomik işbirliğinin daha da hızlanması’ temennisini dile getirdi. Kıbrıs konusunun bu parametrelerle bir yere varamayacağının görülmesiyle artık çok daha önemli ve ciddi ekonomik gelişmeye ihtiyaç duyulacağına işaret eden Özgürgün, “Anavatan Türkiye ile işbirliği daha da artırılmalı, biz her zaman sizi bekliyoruz, burada olursanız çalışmalar hızlanır" diye konuştu.

Hükümetin de son 1 buçuk yılda önemli adımlar attığını kaydeden Özgürgün, iki ülke arasındaki temasların artacağını ifade etti. 

Etiketler: akdağ, Özgürgün

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 35°C

 • Ankara

  Ankara 31°C

 • İzmir

  İzmir 36°C

 • Bursa

  Bursa 37°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç