İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

KPSS tercih sonuçları açıklandı- KPSS 2017 2 tercih sonuçları sorgula

KPSS tercih sonuçları açıklandı- KPSS 2017 2 tercih sonuçları sorgula
KPSS tercih sonuçları açıklandı- KPSS 2017 2 tercih sonuçları sorgula

Milyonlarca memur adayının merakla beklediği KPSS 2017 tercih sonuçları az önce açıklandı. Sonuçlara bu haberimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

KPSS 2017/2 tercih sonuçları açıklandı. Haberimiz içerisindeki link üzerinden sonuçları sorgulayabilirsiniz. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS-2017/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebiliyor.

KPSS 2017/2 TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK ?

Yerleştirme işlemleri, merkezi olarak ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Kılavuzda belirtilen kadro ve pozisyonlar için adayların gerekli şartları yerine getirip getirmediğine bakılacak. Gerekli şartları taşımadığı halde tercih yapanların, tercihleri iptal edilecek.

Yerleştirme işlemlerinde bir kadro ya da pozisyon için aynı puana sahip adaylar tercih yapmışsa; mezuniyet tarihi önce olan öncelik kazanacak. Mezuniyet tarihlerinin de aynı olması halinde yaşı daha büyük olan öncelikli olacak. İşlemlerde ilk olarak aday birinci tercihine yerleştirilmeye çalışılacak. Birinci tercih olmazsa ikinci tercihe bakılacak. Sırayla tüm tercihlere bakıldıktan sonra seçilemeyenler, yerleştirilmemiş olacak. 

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.