İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir kaç yaşında? Mehmet Ersoy görevi ne?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir kaç yaşında? Mehmet Ersoy görevi ne?
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir kaç yaşında? Mehmet Ersoy görevi ne?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy oldu. Peki Mehmet Ersoy kimdir, kabinenede Mehmet Ersoy ne görev üstlenecek? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde turizmci Mehmet Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanı oldu

Mehmet Ersoy kimdir?

1968 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde öğrenim gördü. Alman Lisesi'nde öğrenciyken düzenlediği tur organizasyonlarıyla turizm sektörüne giriş yaptı.
Türk turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Etstur'un Yönetim Kurulu Başkanıdır. Etstur'un ardından 2000 yılında kurduğu Voyage Otelleri, 2001'deki girişimi Didimtur, 2006'da açtığı Jetset ve ucuzabilet ile turizme pek çok marka kazandırdı. 2011'in Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan oteli Maxx Royal Belek ve akabinde açılan Maxx Royal Kemer ile turizmdeki atılımlarını sürdürdü. Aynı zamanda Akdeniz'in en iddialı golf sahalarından Montgomerie Maxx Royal'i bünyesinde bulunduran tesis, 2013 yılından bu yana dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan European Tour Turkish Airlines Open finallerine de üst üste 3 yıl boyunca ev sahipliği yaptı.
2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak Türkiye'nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017 yılında online rezervasyon platformu odamax.com'u hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.
İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk sahibidir.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.