İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Operasyon sırasında yaralanan Dilek Doğan'ın durumu ciddiyetini koruyor

Operasyon sırasında yaralanan Dilek Doğan'ın durumu ciddiyetini koruyor
Operasyon sırasında yaralanan Dilek Doğan'ın durumu ciddiyetini koruyor

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Sarıyer’de düzenlediği terör operasyonu sırasında yaralanan Dilek Doğan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Tedavisi devam eden Doğan’ın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin dün sabaha karşı yaptıkları terör operasyonu sırasında yaralanan Dilek Doğan'ın ciddiyetini koruyor. Akşam saatlerinde yaklaşık 10 dakika kalbi duran Doğan'ın doktorlar tarafından tekrar hayata dönderildiği, durumunun kritik olduğu ve yoğun bakıma alındığı öğrenildi. 

CHP MİLLETVEKİLLERİ HASTANEYİ ZİYARET ETTİ 

Dilek Doğan'ın son durumunu öğrenmek için hastaneye gelen CHP İstanbul milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Ali Şeker ve Eren Erdem Doğan'ın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı. Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu,”Armutlu mahallesinde polisin bir araması sırasında genç bir kız polis kurşunuyla çok ağır yaralanmış. Şuan hayati tehlikesi devam etmekte. Biz Dilek Doğan'ın yakınları ve görgü tanıklarıyla konuştuk. Bizim öğrendiğimiz polis bir arama için geliyor. Aramada bir zorluk çıkarılmıyor. Polis içeriye giriyor. Sadece içeriye girerken ayaklarınıza galoş giyin giymeyin tartışması çıkıyor ve o sırada polisin silahından çıkan bir kurşunla Şişli'de mağazada çalışan bir emekçi kadın hiçbir siyasal sabıkası yok hiçbir siyasal suçu yok velev ki olsa dahi şuan ağır yaralı biçimde ki az önce kalbi durdu kalbi tekrar çalıştırılmış.” dedi. 

CHP İstanbul milletvekilli Ali Şeker ise,” Bir silah patlıyor genç bir kız komada. On dakika kadar kalbi durduktan sonra tekrar çalıştırılarak şuanda takip ediliyor. Kritik durumda yoğun bakımda. Ağır bir yaralanma sebebi yakın mesafeden kurşunun kaburganın hemen altından girip sağ taraftan kürek kemiğinin altından çıkması neticesinde orada bir ağır yaralanma geçiriyor hem akciğerde hemde damarlarda. Sekiz ünite kan verilmiş hastaya. Sabahtan buyana kalp durmasından dolayı oksijensiz kaldığı bir dönem var. İnşallah sağlığına kavuşur.” şeklinde konuştu. 

Dilek Doğan'ın ağabeyi Emrah Doğan: "Biz her zaman bir kavga içersindeyiz. doğduk büyüme kavgası büyüdük ekmek kavgası bugüne geldik yaşam kavgası veriyoruz. kız kardeşimi biliyorum ki umudu elindedir. bizi bırakmayacaktır. elindeki umudu avucumuzda bırakıp hiç bir yere gitmeyecektir. elimizi tutup birlikte özgür günlere demokratik günlere birlikte yürüyeceğiz" dedi.
Bu arada hastane içerisinde ve çevresinde olası bir olumsuzluğa karşı polis ekipleri hazır bekletildi. 

MURAT SOLAK 
İSTANBUL 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.