İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Peru'nun ekonomisi büyüyor

Peru'nun ekonomisi büyüyor
Peru'nun ekonomisi büyüyor

Analiz tahmin kurumu LatinFocus, 2017’de Peru'nun Güney Amerika’nın ekonomisi en çok büyüyen ülkesi olacağı tahmininde bulundu.

Analiz tahmin kurumu LatinFocus'un son yayınladığı rapora göre; Peru 2017'de Güney Amerika'nın ekonomik olarak en çok büyüyen ülkesi olacak ve Peru'nun yüzde 3.9 büyüyeceği tahmin ediliyor. Peru'yu takip eden kıta ülkelerinin büyüme oranları ise Bolivya yüzde 3.8, Paraguay yüzde 3.6, Arjantin yüzde 3, Kolombiya yüzde 2.4, Şili yüzde 2.0, ve Ekvator yüzde 0.1 olarak açıklandı.

LatinFocus analiz uzmanları Peru'nun 2018 büyümesinin ise yüzde 4.1 olacağını tahmin ediyor. Raporda ayrıca, Brezilyalı inşaat devi Odebrecht'in, Peru'daki üst düzey kamu görevlilerine rüşvet vererek ülke genelindeki bir çok yapım ihalelerini kazandığına dair suçlamalar olduğuna yer verildi. Bundan dolayı, ülkedeki güney gaz boru hattı projesi yeni şirketler bulunana kadar askıya alınmış durumda. LatinFocus bu duruma pek takılmayıp kredi derecelendirme kuruluşu Moody's raporundaki “Peru'nun 2017'deki ekonomik büyüme tahminindeki düşüş, mali reform çalışmalarını olumsuz etkilememeli” ifadeleriyle aynı görüşte.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.