İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım'ı eleştirdi

Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım'ı eleştirdi
Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım'ı eleştirdi

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Şadan Kalkavan, "Fenerbahçe'de astığım astık, kestiğim kestik ile başkanlık yapılmaz. 'Ben ne dersem odur' düşüncesiyle hareket etmesini hiç tasvip etmiyorum" dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki olağan seçimli genel kurulu ilk gün toplantısının ardından, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şadan Kalkavan, kongrenin iyi bir havada geçtiğini belirterek, "Bu bir yarıştır. 11 senedir başkanlığa aday çıkmadı. Başkan da 'Aday çıkmıyor' diyordu. Fenerbahçe'de astığım astık, kestiğim kestik ile başkanlık yapılmaz. 'Ben ne dersem odur' düşüncesiyle hareket etmesini hiç tasvip etmiyorum" dedi.

Aziz Yıldırım'ın kongredeki konuşmasında kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaların sorulması üzerine ise Kalkavan, "Kendisiyle çalıştığım dönemde beraber olmak için bana 5-6 sefer gelmiştir. Kendisiyle kavgalı ayrılmadım. Ali Şen'in döneminde istifa ettiğim için, tüzükte 'bir yönetici iki sefer üst üste istifa ederse bir daha seçilemez' şartı vardı. Ali Şen'in döneminde istifa ettiğim için Aziz Yıldırım döneminde görev süremin dolmasını bekledim. Yoksa ben kongreyi kazandıktan 1 ay sonra görevi bırakırdım.

Çünkü, ben kuzey kutbunda, o güney kutbundaydı. Görev sürem dolana kadar sabırla bekledim. Görev sürem dolunca görevi bıraktım. Ayrıca Ali Şen ile kavgalı ayrılmadım. O, Oğuz-Aykut'u göndermek istedi, ben göndermek istemedim. Fikir ayrılığı olduğu için ayrıldık. Kavgalı ayrılmadık" cevabını verdi.

 

MEHMET SELMAN BEKTAŞ / İSTANBUL

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.