Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Siyahi genci öldürmekle suçlanan polis beraat etti, protestolar başladı

ABD'nin St. Louis kentinde siyahi bir vatandaşı öldürmekle suçlanan polisin beraat etmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor. Cuma gününden bu yana devam eden gösteriler bazı eyaletlere de sıçradı.

Siyahi genci öldürmekle suçlanan polis beraat etti, protestolar başladı

17 Eylül 2017 10:59

ABD'nin Missouri eyaletine bağlı St. Louis kentinde bir siyahi genci öldürmekle suçlanan eski polis memurunun beraat edilmesinin ardından protesto gösteri başladı. Üniversite kenti olan St. Louis'de protestoların ikinci gününde devam eden gösteriler bazı eyaletlere de sıçradı. Polise biber gazı ile saldıran protestocular polis araçlarına zarar verdi. Gösterilerde 42 kişi göz altına alınırken 12 polis de yaralandı.

Öte yandan, devam ede protestolar nedeniyle kentte güvenliğin sağlanamadığını kaydeden polis, konserlerde güvenliğin garanti edilemeyeceğini belirterek hafta sonu St Louis'de düzenlenecek konserlerin iptal edildiğini açıkladı.

Ünlü Rock müzik grubu U2 de güvenlik endişelerini gerekçe göstererek St. Louis'teki konserini iptal etti. U2 şarkıcısı Bono, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "St. Louis'te olanlar derinden üzüyor ve bu akşam programımızı iptal etmek zorunda kaldık" dedi.

Adalet Bakanlığı polisin beraat edilmesinden bir gün sonra eski St. Louis'li polis memurunun öldürdüğü siyahi bir şüpheliyle ilgili yeni bir soruşturma veya dava açılmayacağını açıkladı. 

Hasan Çelik
 

Etiketler: ABD

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 34°C

 • Bursa

  Bursa 31°C

 • Trabzon

  Trabzon 26°C

TÜMÜ
Reklamı Geç