İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sürgündeki Prens Halid bin Ferhan El Suud'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Sürgündeki Prens Halid bin Ferhan El Suud'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması
Sürgündeki Prens Halid bin Ferhan El Suud'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması

İstanbul’da kaybolan ve öldürüldüğü düşünülen gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili sürgündeki Prens Halid bin Ferhan El Suud Anews’e konuştu.

Prens Farhan kendisinin de Kaşıkçı olayından bir hafta önce kaçırılmak istendiğini söyledi.

"Kaşıkçı olayından bir hafta önce Suudi devleti beni Mısır'a bir toplantıya çağırdı. Bir otele çağırdı. 3 kişi ile toplantıya çağırdı. Kahire'de bana para vereceklerini söylediler. Bana Kral Selman'dan bir mesaj gönderecekleri söylediler. Ben bu kişilerin beni kaçırıp Suudi Arabistan'a götüreceklerinden emindim"

Almanya'da sürgünde yaşayan Prens Farhan, Suudların Kaşıkçı'yı öldürmekten çok kaçırmayı planladıklarını ancak işlerin ters gittiğini söyledi.

"Onlar muhalifleri kaçırıp Suudi Arabistan'a götürmek isterler. Ancak öldürme niyetleri olmadığını düşünüyorum. Ancak Cemal'i kaçırmak istediler bence Cemal yaşlı ve bir adamdı. Bence Cemali uyuşturarak kaçırmak istediler. Ancak veridikleri uyuşturucu oınu öldürdü. Cemal kaşıkçı uzun bir adamdı ve onun cüssesi büyüktü. Bu yüzden onu ortadan yok etmek istediler. Onu kaçırıp Suudi Arabistan'da öldürmek istediler."

Prens Farhan Türkiye'ye de soruşturma nedeniyle teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.