İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

TOKİ Silivri Kura Sonuçları canlı izle| TOKİ Silivri 2+1|3+1kura sonuçları tam liste

TOKİ Silivri Kura Sonuçları canlı izle| TOKİ Silivri 2+1|3+1kura sonuçları tam liste
TOKİ Silivri Kura Sonuçları canlı izle| TOKİ Silivri 2+1|3+1kura sonuçları tam liste

İstanbul Silivri’de TOKİ tarafından satışa sunulup başvuruları tamamlanan bin 356 konutun hak sahibi belirleme kurası yarın ve 12 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’da Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılacak. İşte 2018 TOKİ Silivri bin 356 konutun kura çekimi başvuru sonuçları canlı izleme ekranı...

TOKİ Silivri kura sonuçları canlı izle ve TOKİ Silivri kura sonuçları tam liste... Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Silivri'de dar ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan bin 356 konutun kurası yarın yapılacak. İstanbul Silivri'de TOKİ tarafından satışa sunulup başvuruları tamamlanan bin 356 konutun hak sahibi belirleme kurası yarın ve 12 Temmuz Perşembe günü saat 11.00'da Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak.İşte TOKİ Silivri kura çekimi sonuçları ile ilgili bütün detaylar...

TOKİ SİLİVRİ 1356 KONUT KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuruları 18-29 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılan bin 356 konutun 934 adedi alt gelir grubu, 422 adedi ise orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara yönelik satışa sunuldu. Projede ayrıca emekli vatandaşlara yüzde 25 kontenjan ayrıldı. Alt gelir grubunda satışa sunulan 934 konutun 234 adeti sadece emekli vatandaşlara ayrıldı.

Alt gelirliye yönelik 2+1 nitelikte 934 konutun 198 bin TL ve 961 TL taksitle satışa sunuldu. Orta gelir grubuna yönelik 3+1 nitelikte satışa sunulan 422 konutun ise 285 bin TL ve bin 958 TL taksitle satışa sunuldu.
Kura sonrası alt gelir grubunda konut sahibi olacak vatandaşların borçları bitene kadar, orta gelir grubundakilerin ise iki yıl bu konutları satamayacaklarını vurgulayan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Çünkü bizim önceliğimiz konutu alıp kullanacak vatandaşlarımız, yani onu alıp ondan kar edecek vatandaşlar değil. Amacımız evi olmayan vatandaşlarımız ev sahibi yapmaktır" ifadelerini kullandı. Turan, ayrıca kura sonrası konut sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedelinin 18 Temmuz tarihinden itibaren iade edileceğini belirtti.

TOKİ'nin artık yatay mimari ve mahalle konseptinde projeler inşa ettiğine vurgu yapan Turan, Silivri'de satışa sunulan bin 356 konutun bu konseptle inşa edileceğini söyledi.

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayan Turan, "Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur" ifadesini kullandı.  

TOKİ'nin Silivri konutlarına yoğun talep

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Silivri'de satışa sunulan bin 356 konutun başvuruları tamamlandı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, dar ve orta gelir katmanı için satışa sunulan bin 356 sosyal konuta 20 bin 639 başvurunun olduğunu söyledi. 

TOKİ tarafından İstanbul Silivri'de satışa sunulan bin 356 konuta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşların gösterdiği yoğun ilgiden memnun olduklarını söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Bizim konut ürettiğimiz alt ve orta gelir grubu vatandaşlarımızdan yoğun bir talep geliyor. Sosyal konut ürettiğimiz için vatandaşlarımız kira öder gibi hatta daha düşük bir bedelle konut sahibi olabiliyor. Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor" ifadelerini kullandı. 

Dar gelirliden 17 bin başvuru 

Toki Silivri kura sonuçları

Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar gelirli vatandaşlar için yıllardır 'dost eli' yaklaşımıyla hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Turan, "Bin 356 konutumuz içinde yer alan 2+1 nitelikte 934 konutumuzu daha önce hiç konut sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlarımıza sunduk. Bu konutlarımıza toplam 17 bin 1 başvuru yapıldı" dedi. 

Turan, orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan 3+1 nitelikli 422 konuta ise 3 bin 638 başvurunun geldiğini söyledi. 

11-12 Temmuz tarihlerinde noter huzurunda yapacak kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşların belirleneceğini kaydeden Turan, kura çekimi sonrası konut sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedellerinin 18 Temmuz tarihinden itibaren iade edeceklerini söyledi. 

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayan Turan, "Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur" ifadesini kullandı. 

TOKİ 837 bin konuta ulaştı 

1984 yılında kurulan TOKİ'nin 2002'ye kadar 19 yılda toplam 43 bin 145 konut üretebildiğine dikkat çeken Turan, "2002 yılında başlayan güçlü hükümet ve siyasi istikrarın katkısı ile T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı insanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 2002 yılından bugüne kadar 837 bin konut inşa etmiş durumdadır" dedi. 

"TOKİ olarak vatandaşlarımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak için 2023 hedefimizi 1 milyon 200 bin konuta çıkardık" diyen Turan, 2023'te 1 milyon 200 bin hedefine varacaklarını ifade etti. 
2015 yılının sonunda idarenin kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini belirlediklerini söyleyen Turan, "2016 yılında 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen bu hedefimizi yakalayarak 64 bin 229 sosyal konut üretimini gerçekleştirdik. İdare olarak 2017 yılında 60 bin sosyal konut inşa ettik. 2018 yılında da 60 bin sosyal konut inşa etmeyi hedefliyoruz. Yıl sonuna kadar hedeflediğimiz rakama ulaşacağız" şeklinde konuştu. 

Yatay mimari ve mahalle kültürü 

Şehirleri 2023 Türkiye'sine hazırladıklarını vurgulayan Turan, "2023 giden yol haritamızdaki en önemli unsurlardan biri de başta kadim şehirlerimiz olmak üzere tüm projelerimizde dikey değil yatay bir yapılaşma olacaktır. Huzur bulduğumuz bu geleneksel yaşam kültürünün modern şehirlerimizde hayat bulması için, TOKİ olarak artık, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkân tanıyan projeler üretiyoruz. Temel üretim disiplinlerimizin bir diğerin ise 'Mutlak Kalite' yaklaşımıdır. Kalitesi ve nitelikleri artırılmış sosyal konut üretimi idaremizin öncelik sıralamasında birinci sıradadır. Kalite kavramını, TOKİ olarak 2023 vizyonuna ulaşabilmemizin temel koşulu olarak kabul ediyoruz" diye konuştu. 
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.