Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Turkcell Gelibolu Maratonu heyecanı başlıyor!

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla düzenlenecek Turkcell Gelibolu Maratonu, dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşecek.

Turkcell Gelibolu Maratonu heyecanı başlıyor!

30 Eylül 2017 14:40

Turkcell’in ana sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenecek, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla yarın gerçekleşecek. Yaklaşık 10 bin kişinin katılması beklenen organizasyonda maraton, yarı maraton, 10 km koşusu ve halk koşusu mücadeleleri olacak.

Geçen sene Çanakkale’ye Mektuplar Projesi’ndeki cevaplanmış mektuplara verilen yanıtlar ve Gelibolu Maratonu’nda yer alan katılımcılar anısına dikilen fidanlarla oluşturulan Barış Ormanı, bu sene biraz daha büyütülecek. Geçen sene Güzelyalı Bölgesi’nde çıkan yangında büyük hasar gören çamlık bölgeye 10 bin fidan dikilerek oluşturulan Barış Ormanı’na, 10 bin fidan daha dikilecek. Ayrıca, geçen yıl Morto Koyu’na dikilen sembolik fidanın yanına maratonda bir fidan daha dikilecek.

Ödül töreni 13.00’te

Gelibolu Maratonu’nda profesyonel atletlerin katılacağı 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 09.30’da başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maraton ise saat 10.00’da yine Morto Koyu’nda başlayacak. Sporcular, maratondaki parkurunda bir tur atıp finişe gelecek. 10 kilometrelik koşu ise saat 10.45’te aynı noktadan başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek katılımcılar, Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise, saat 11.00’de Morto Koyu’ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak. Tüm yarışmacıların ve halkın katılımı ile ödül töreni saat 13.00’te gerçekleştirilecek.

Nouma ve Burcu Esmersoy da barış için koşacak

Turkcell Gelibolu Maratonu’na bu sene Dünya Şampiyonu atletimiz Mizgin Ay, radyo programcısı Kadir Çöpdemir, eski futbolcu Pascal Nouma, sunucu Burcu Esmersoy ve Ceyhun Yılmaz da katılacaklar. 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 34°C

 • İzmir

  İzmir 32°C

 • Bursa

  Bursa 33°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç