Tuzla’da işgale geçit yok

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sahil kesimindeki işgalli bir alanı daha ortadan kaldırarak kamunun kullanım alanlarını halka açtı. Marmados Sahil Sitesi’nde 23 yıldır hiçbir bedel ödenmeden kullanılan 9 bin 755 metrekare alandaki işgaller kaldırıldı ve site yönetimine 741 milyar işgaliye bedeli ödeme emri çıkarıldı.

Tuzlada işgale geçit yok

30 Aralık 2016 14:40

1 Ocak 1993 ile 30 Aralık 2016 tarihleri arasında 10 bin 755metrekarelik işgalli alanın sadece 1.000 m2’lik kısmına işgaliye ödeyen Marmados Sahil Sitesi’nin imar planında belediye hizmet alanı, kamuya ait yollar ve kamu ortak mülkiyetinde olan 9 bin 755 metrekarelik alanı, 23 yıldır bedelsiz kullandığı ortaya çıktı. Tuzla Belediyesi, en son 4 Kasım 2016 tarihinde site yönetimine imar yollarının açılacağını, işgallerin 1 hafta içinde kaldırılmasını bildiren bir tebligat gönderdi. Tuzla Belediyesi’ne ait iş makineleri, sitede yer alan yaklaşık 11 dönümlük alanda tüm işgalleri ortadan kaldırdı ve kamunun malını, halkın kullanımına açtı. 

Site yönetimine 741 milyar işgaliye bedeli ödeme emri çıkarıldı 

Öte yandan Tuzla Belediyesi’nin işgalleri ortadan kaldırırken, 23 yıllık işgaliye bedelinin ödenmesi için Marmados Sahil Sitesi yönetimine 8 bin 732 günlük işgaliye bedeli olarak 741 milyar işgaliye harcı tahakkuk ettirdiği öğrenildi. 

‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ atasözünü akıllara getirdi
Tuzla Belediyesi’nin gönderdiği tebligatının ardından geçen 2 aylık sürede de 23 yıllık alışkanlığı sürdüren site yönetimi, Tuzla Belediyesi’nin işgalleri ortadan kaldırması üzerine sosyal medyadan yaptığı yayınlarla karalama kampanyası düzenledi. Tuzla Belediyesi’nin Marmados Sahil Sitesi’nde gerçekleştirdiği yıkım önce sosyal medyada belediyeyi suçlayan paylaşımlar ile dikkat çekti, ardından belediyeden edinilen bilgiler 23 yıllık bir işgalin ortadan kaldırıldığını ortaya çıkardı. 

Site yönetiminin ise kendilerine tebligat yapılmasına rağmen konuyu sosyal medya üzerinden çarpıtmasına da, Tuzla Belediyesi’nden belgesiyle yalanlama geldi. Site yönetiminin paylaşımları ise “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” atasözünü akıllara getirdi.
 


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 18°C

 • Ankara

  Ankara 19°C

 • İzmir

  İzmir 20°C

 • Bursa

  Bursa 19°C

 • Trabzon

  Trabzon 16°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.