İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yılın annesi seçildi

Yılın annesi seçildi
Yılın annesi seçildi

İzmir Eğitim Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği Anneler Günü programında Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, yılın annesi seçildi.

SELCAN ŞERİFAKİ-FERRUH SERÇE

Bakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'a AK Parti İzmir Milletvekillerinden İlknur Denizli ve Nesrin Ulema da eşlik etti. Ege Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleşen sabah kahvaltısından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Semiha Yıldırım kendisini yılın annesi seçen İzmir Eğitim Gönüllüleri Derneği'ne teşekkür ederek, "Ülkenin mutluluğu annenin yüzünü güldürmekten geçer. Annemizin yüzünü güldürmek nefes aldığımız her gün görevimizdir. Bu toprakların annelerinin yüreği büyüktür ki yavrularını vatana şehit vermişlerdir.

İşte bu yüzdendir ki 'cennet anaların ayakları altındadır' kutlu söyleyişi onlara verilmiştir. Bu yüzden bu toprakların adı Anadolu'dur. Bu vesileyle cennetle müjdelenen annelerimizin ve sadece annelerin değil anne olmayı yüreğinde taşıyan herkesin Anneler Günü'nü kutluyorum" şeklinde konuştu.

İzmir Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Dönmez de dünyadaki en önemli varlığın annelerimizin olduğunu söyleyerek, "Emekli öğretmenin eşi olan Bakan Binali Yıldırım'ın, 'her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır' sözünden yola çıkarak; Bakan Yıldırım'ın arkasında olan emekli öğretmen Semiha Yıldırım'ın yılın annesi olmaya layık gördük" dedi.
Yıldırım'a yılın annesi ödülünü İzmir Eğitim Gönüllüleri Derneği Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çelik takdim etti.

Öte yandan, AK Parti Milletvekili Nesrin Ulema, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Aile Sosyal Destek Uzmanı programında 2 buçuk milyon kişiye ulaşıldığını ifade ederek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın son çalışmasının da annelere destek olması amacıyla uygulanacak yeni bir proje gerçekleştirileceğini bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.