İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yumruk yedi, şikayetçi olmadı

Yumruk yedi, şikayetçi olmadı
Yumruk yedi, şikayetçi olmadı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde sigara içtiği için uyardığı öğrencisi tarafından darp edilen öğretmen, öğrencisinden şikayetçi olmadı.

MEHMET BARLAS - ÜMİT ÖZMEN
AYDIN


Edinilen bilgiye göre, Orhangazi Ortaokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan S.Y, ders esnasında bir grup öğrencinin bahçede sigara içtiğini görünce uyarmak için yanlarına gitti. Yaptıklarının doğru olmadığını söyleyen öğretmen S.Y.’ye sekizinci sınıf öğrencisi A.S, “Sen bize karışamazsın” diyerek yumruk attı. Meslektaşlarının yardımıyla Nazilli Devlet Hastanesine kaldırılan S.Y’nin burnunda darbeye bağlı çatlak oluştuğu ve bir hafta iş göremez raporu aldığı öğrenildi.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan’ın Orhangazi Orta Okulu’na okuluna gelerek konu hakkında bilgi aldı.
Olayın ardından yaşadığı şoku anlatan S.Y, “Daha iyiyim, Burnumda çatlak var. Müdahale edildi” derken, öğretmen olan kocası L.Y. ise, “Ortada rahatsız edici olaylar var. Sınıfın arka penceresine bakan yerde yaramazlık yapıyorlarmış. Dersten çıkıp onların yanına gidiyor. ‘Sizin yüzünüzden ders yapamıyoruz. Yapmayın böyle şeyler rahatsız oluyoruz’ deyince, çocuk ‘Sen bize karışamazsın’ deyip vurmuş” diye konuştu.

Nazilli’de yaşananların üzüntü verici olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, konuyu bizzat yerinde inceldiğini belirterek, “İstemediğimiz bir olaya maruz kalan öğretmenimiz, eğitimci şefkati göstererek herhangi bir ceza almaması için öğrenciden şikayetçi olmadı. Yaptığımız incelemede öğrencimizin geçen yıldan buyana bazı sıkıntıları olduğunu öğrendik. Ama ne olursa olsun o bizim çocuğumuz. Yaşadıklarından kötü etkilenmemesi için okulunu değiştiriyoruz ve kendisine rehberlik desteği vereceğiz. Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonucu bu okulumuzda ek bir güvenlik önlemi alınmasını sağladık” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.