Ayakkabı işçileri davul zurnalı eylem yaptı

Türkiye’nin ayakkabı ihtiyacının yaklaşık yüzde 35’ini karşılayan Hatay’da, maaşlarına zam isteyen yaklaşık 200 işçi iş bırakıp eylem yaptı.

Ayakkabı işçileri davul zurnalı eylem yaptı

26 Eylül 2017 15:15


Merkez Antakya ilçesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerindeki ayakkabı imalathanelerinde çalışan işçiler, maaşlarının az olduğunu belirterek iş yerlerine gitmedi. Mahallede bulunan parkta toplanan işçiler, maaşlarında iyileştirme yapılmasını istedi. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı toplanma alanında işçiler yürüyerek eylem gerçekleştirdi.


Valilikten alınan iznin ardından kısa mesafe yürüyerek basın açıklaması gerçekleştiren ayakkabı imalatçıları adına konuşan Salih Güçlü, “Var olan hayatla mücadele şansımızın kalmadı, aldığımız fiyatlar çok düşük. Bu bizim kendi yanımızda çalışan elemanlarımıza da yansıyor. Biz yaptığımız işle idame ettiremiyoruz. Bunun için, geçinebilmek için toplanıp, beraberlikte olup kendi yaptığımız işe zam istiyoruz. Son on yıla bakarsak enflasyon şartları, hayat şartları yüzde 3, yüzde 4’e katlarken, bizim yüzde 10, yüzde 15’ler gibi bir zammımız var” dedi.


Ayakkabı işçileri bu hafta boyunca çalışmayacaklarını belirterek, maaşlarına istedikleri zam yapılana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler. Ayakkabı işçileri daha sonra davul zurna eşliğinde oynayıp, halay çekti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HATAY HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç