Bakan Tüfenkci’den AK Partililere 2019 için seferberlik çağrısı

Hatay’da partililere seslenen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “5-6 yıl sonra farklı bir Hatay görmek istiyorsak 2019 seçimlerinde bütün ilçelerimizi ve büyükşehir belediyesini AK kadro ile buluşturmalıyız” dedi.

Bakan Tüfenkci’den AK Partililere 2019 için seferberlik çağrısı

28 Eylül 2017 16:53


Bir dizi ziyaret için Hatay’da bulunan Bakan Tüfenkci, AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililer tarafından karşılanan Bakan Tüfenkçi, burada yaptığı konuşmada Hatay Büyükşehir Belediyesinin AK Parti’nin elinde olmamasından dolayı üzgün olduğunu belirtti. Tüfenkci, Hatay’ın 5-6 yıl sonra bölgenin parlayan yıldızı haline gelmesinin bütün belediyelerin AK Partili olması sonucu olabileceğini kaydederek, “Milletvekillerimiz Hatay’la ilgili sorunların takibi noktasında Ankara’da çok başarılı performans gösteriyorlar. Onların güçlerini teşkilatlardan aldıklarını biliyoruz. Teşkilatlar davanın omurgasıdır. Teşkilatlarda çalışmanın yükü zordur ama bir o kadarda gururludur. Önümüzde kongrelerimiz var. Bayrak değişikliklerini yaparak yolumuza devam edeceğiz. Hatay’ın bütün ilçelerini ve büyükşehiri 2019 seçimlerinde AK kadro ile tanıştırmalıyız. 5-6 yıl sonra farklı bir Hatay istiyorsak bu hedefleri yerine getirmemiz lazım” dedi.


Cilvegözü Sınır Kapısı’na gideceğini ve sınır kapılarının işler hale getirileceğini anlatan Tüfenkci, “Sınır kapılarının işler hale gelmesi noktası için buraya geldik. Hükümetimize raporlarımızı sunup adım atmak istiyoruz. Bununla ilgili bu kapılardaki ticaretin gelişmesi, kolaylaşması, esasında Hatay’daki esnaflarımızın işinin kolaylaşması demektir. Bu noktada da gereken adımları atmak istiyoruz” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HATAY HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç