Iğdır’da doktora bıçaklı saldırı

Iğdır Devlet Hastanesinde hastası tarafından bıçaklanarak yaralanan Üroloji Doktoru Serkan Yarımoğlu için basın açıklaması yapıldı.

Iğdır’da doktora bıçaklı saldırı

29 Eylül 2017 12:21


Iğdır Devlet Hastanesi doktorları adına konuşan Dahiliye Doktoru Celal İdeman, sağlıkta şiddetin kemiğe dayandığını söyledi. İdeman, "Bugün burada toplanmamızın sebebi Iğdır’a hizmet vermek için gelen bir arkadaşımızın çok elim bir olay yaşaması ve yaşam mücadelesi veriyor olmasıdır. Serkan’a acil şifalar ailesine sabırlar ve metanet diliyorum. Şu an tüm arkadaşlarım ve ben zorlukla ayakta duruyoruz. Çok acı ki dün çok sevdiğimiz arkadaşımız Doktor . Serkan Yarımoğlu kalbine 2 defa bıçak girdi. Sevgili oğlu babasının eve gelmesini beklerken, Serkan oğlu için hayatta kalma mücadelesi veriyordu. Sevgili eşi Serkan’ın kendisini almasını beklerken aldığı çok acı bir haberle ameliyathane önünde kendini bulmuştu. Eşinin, oğlu ve kendisi için hayatta kalması için dua ediyordu. Serkan ne yapmıştı bunu hak edecek. Serkan, Doktor Volkan ile birlikte Iğdır’da ilk defa kapalı böbrek taşı ameliyatı yapmıştı. Serkan meslektaşları ile 180 tane çocuğu 3 gün boyunca ameliyathaneden çıkmadan ücretsiz sünnet etmişti. Her gün poliklinik ve ameliyata girerek vatandaşa hizmet vermişti. Doktorlarımız can siperhane bir şekilde çalışmasalardı Serkan şuan hayatta olmayacaktı. Masum bir çocuk babasız, masum bir kişi eşini kaybedecekti. Biz sağlık çalışanları hiçbir şekilde sözlü ve fiziksel şiddeti hak etmiyoruz. Hepimiz buraya hizmet vermeye hastaların sağlıklarını korumaya onları iyileştirmek için elimizden gelen en iyi işi yapmaya geldik. Ama hizmet yaparken de huzurlu bir şekilde yapmak istiyoruz. Ayrıca şunu da bilmeniz gerekir ki huzurlu çalıştığımız her gün sizler için çok daha faydalı olacağız. Biz Serkan’ın acısını yaşarken maalesef sosyal ortamlarda yapılan yorumlar bizim acı yaramızı daha derinleştirdi. Bu yorumu yapanlar hakkında suç duyurusunda da bulunacağımız belirtmek istiyorum" dedi.


"Buradan tüm yöneticilere valimize, il sağlık müdürüne ve başhekimimize sesleniyorum" diyen İdeman, "Verdiğimiz kararları, yaptığımız uygulamaları aldığımız eğitim ve kanunlar, yönetmelikler doğrultusunda yapıyoruz. Serkan’ın yaşam mücadelesinde vermiş olduğu desteğinizi her zaman görmek istiyoruz. AVM’lere bıçak ya da silah ile girilmezken hastaneye bıçak ile girilebilmesini anlamakta zorluk çekiyoruz. Sayın yöneticilerden güven içinde çalışabilmemiz ve bir daha böyle bir kötü olayın yaşanmaması için, en kısa sürede hastanenin girişlerine X ray cihazlarının kurulmasını, bu cihazlar kurulana kadar güvenlik personeline dedektör temin edilmesini, şiddete uğrayan personelin daha kolay güvenlik personeline ulaşabileceği poliklinik ve servislere yapılmasını, sağlık personeline sözel ve fiziksel şiddeti caydırıcı olan ve yaptırımları ifade eden afişlerin hastanede uygun olan yerlere yapıştırılmasını, ziyaret saatlerine ve ziyaret saatlerinde hastaneye gelen ziyaretçi sayısında kurallara uyulmasının sağlanması, daha sağlık personeline şiddet uygulayan hasta ve yakınının müracaatında muayene öncesi önlem almayı sağlayacak uyarı sisteminin KARMED sistemine dahil edilmesini talep ediyor ve taleplerimizin takipçisi olacağımızın bir kez daha belirtmek istiyorum. Bize destek veren herkese teşekkür eder Serkan’a acil şifalar diliyorum" ifadelerini kaydetti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

IĞDIR HAVA DURUMU
34
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç