Isparta’da halk otobüs zammı ayarı

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kentteki Özel Halk Otobüslerinin belediyeden talep ettiği zam isteğini kabul etmedi.

Isparta’da halk otobüs zammı ayarı

09 Şubat 2018 18:14


Isparta’da şehir içi toplu taşımacılık görevini yapan Sınırlı Sorumlu (S.S.) 18 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, belediyeden 2018 yılında geçerli olmak üzere biniş ücretlerine zam yapılmasını talep etti. Zam talebi ise Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın tarafından kabul edilmedi.“Kartlı binişlere zam yok”


Belediye Başkanı Günaydın, halkın geçim sıkıntısı çektiğini, belediye olarak her konuda olduğu gibi ekonomik anlamda da yardımcı olmak için çalıştıklarını belirterek, Belediye Encümen kararıyla Gülkent Kart ile otobüslere biniş fiyatlarının 2018 yılında da aynı olacağını kaydetti. Kartsız binişlerde 25 kuruşluk bir zam uygulanacağını belirten Başkan Günaydın, hem öğrenci hem de abonmanlarda kartlı binişlerin 2017 fiyatları olan 1.50 TL ve 1.85 TL olarak 2018 yılında da devam edeceğini, kartsız binişlerin ise öğrencilerde 2.25 TL, abonmanlarda ise 2.50 TL olacağını kaydetti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ISPARTA HAVA DURUMU
14
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  14°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  10°C
 • Salı
  Yağmurlu
  10°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  9°C
Reklamı Geç