Bağcılar’da Kadınlar Günü’nde 25 bin adet sümbül dağıtıldı

Bağcılar Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara 25 bin adet Sümbül dağıtıldı.

Bağcılar’da Kadınlar Günü’nde 25 bin adet sümbül dağıtıldı

08 Mart 2018 12:40

Ancak kadınlara sümbül dağıtım etkinliğine erkekler yoğun ilgi gösterdi. Kalabalıkta kuyruğa giren erkeklerden kimi çalışan eşine sürpriz yapmak için kimi de hasta eşine moral olsun diye sümbül aldı.


8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından Güneşli Meydanı ve Çarşı Caddesi’nde 25 bin adet Sümbül dağıtıldı. Havanın yağmurlu olmasına rağmen sümbül dağıtım etkinliğine katılım çok fazla oldu. Kadınlar, mis gibi kokan sümbüller için birbiriyle yarıştı.


“Kadına şiddetin olmadığı bir dünya diliyorum”


Programda kadınlara sümbül dağıtan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı açıklamada, " Ben dünya 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadınlarımız inancımız gereği de bizim için çok çok önemli değerlerimizdir. İnşallah bundan sonraki süreçte bir daha kadına şiddetin olmadığı bir dünya diliyorum” diye konuştu.


Sümbül dağıtımına kadınlar kadar erkeklerden de büyük ilgi gördü. Erkekler, sümbüllerden alabilmek için erken saatlerde kuyruğa girdi. Aldıkları sümbülleri yanlarında getirdikleri çantalara koyan erkekler daha sonra etkinlik alanından ayrıldı.


“Hasta olan eşime moral olsun diye sümbül aldım”


50 yaşındaki Yılmaz Atasoy da eşine sürpriz yapmak içen sümbül kuyruğuna girdi. Eşinin burada olduğundan haberi olmadığını söyleyen Atasoy, “Ben emekliyim. Eşim çalışıyor. Bugün Sümbül dağıtılacağını öğrenince kalkıp buraya geldim. Kendisinin haberi yok. Ona sürpriz yapacağım. Akşam eve geldiğinde çok şaşıracak” dedi.


Dursun Akkuş da hasta eşi için sümbül aldığını belirterek “Eşim rahatsız evde yatıyor. Kendisine moral olsun diye sümbül aldım. Şimdi beni bekliyor. Hemen bu sümbülleri ona götüreceğim” dedi.


İsmail Tekin ise sümbülleri yurt dışında olan eşi için aldığını seyahatten döndüğünde kendisine vereceğini söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İSTANBUL HAVA DURUMU
29
°
C
 • Cumartesi
  29°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç