İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlardan özel uçuş

Onur Air, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farkındalığa dikkat çekmek için tamamı kadınlardan oluşan bir ekiple tarifeli uçuş gerçekleştirdi.

Onur Air, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde farkındalığa dikkat çekmek için tamamı kadınlardan oluşan bir ekiple tarifeli uçuş gerçekleştirdi.


Dünya Kadınlar Günü'nde Onur Air Havayolları özel bir uçuşa imza attı. 8 Mart'a özel İstanbul-Diyarbakır uçuşunu tamamı kadınlardan oluşan ekip gerçekleştirdi. Uçuşu gerçekleştiren kadın pilotlar uçağın kokpitinde Türk bayrağı açtı. Pilotların çalışma şartları içerisindeki yoğunluk ve yorgunluklarının uluslararası standartlara uygun olmasını şirket adına denetleyen FRMS biriminin Müdürü Kaptan Pilot Rabia İzgili ve bin 500 uçuş saatine sahip ikinci pilot Aşkım Pelin Doğan yönetimindeki Airbus 320 ile gerçekleştirilen İstanbul-Diyarbakır iç hat uçuşu gerçekleştirildi. Pilotların yanı sıra kabin ekibinin tamamı da kadınlardan oluştu. Eğitim Kontrol Kabin Amiri Elif Özdemir, Kabin Amiri Özlem Duman, 1 numara Kabin Memuru Filiz Polat, 2 numara Kabin Memuru Esra Yaman ve 3 numara Kabin Memuru Semra Bostan da yolculara uçuşta eşlik etti.


Uçuştan sonra ekiplere teşekkür eden Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, şirket çalışanlarına yönelik yayınladığı mesajında “Değerli Kadın Meslektaşlarım canlı bir beden ve insan olmanın temel unsurudur kadın olmak. Çoğu zaman değil, her zaman hep gözümüzün nuru, hayatın can damarıdır. Sizleri hep sevgi ve saygı ile anıyor, hatırlıyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününüzle birlikte Dünya Havacı Kadınlar Gününüzü de kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.