İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Türk ve Suriyeli çocukları Anıtkabir'e götürdü

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümü nedeniyle Türk ve Suriyeli çocukları Anıtkabir’e götürdü.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün ebediyete intikalinin 79'uncu yıldönümü nedeniyle Türk ve Suriyeli çocukları Anıtkabir'e götürdü. İlk kez Anıtkabir'e giden çocuklar büyük heyecan yaşadı.


Gaziosmanpasa Belediyesi, ilçede yaşayan Suriyeli ve Türk çocukların, Türkiye Cumhuriyeti tarihini, geçmişini, kurucu liderinin kim olduğunu öğrenmeleri amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 79'uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle öğrencileri Anıtkabir"e götürdü. Türk ve Suriyeli öğrencilerin yaşadıkları ülkenin kurucu liderini tanıma ve daha çabuk entegre olmalarını sağlamak için Anıtkabir'e gönderilen öğrencilerin yaşadıkları heyecan ve mutluluk gözlerinden okundu.


Anıtkabir"in ardından Milli Eğitim Bakanlığı ve TBMM ziyaretinde bulunan öğrenciler daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile bir araya geldi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.