Aliağa Belediyesinden çay yolu temizliği

Aliağa Belediyesi’nin ormanlık alan ve piknik bölgelerinde sürdürdüğü temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Aliağa Belediyesinden çay yolu temizliği

08 Kasım 2017 16:06


Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin akciğeri konumunda olan ormanlık alanlarda yaptığı temizlik çalışmasının ardından bu kez günü birlik ziyaretçilerin sıklıkla kullandığı arka plajlar mevkiinde Güzelhisar çayı yolu üzerinde temizlik çalışması yaptı. Hummalı bir şekilde yürütülen çalışmalar ile doğaya atılan cam kırıkları, pet şişeler ve poşetler titizlikle toplandı. 17 kişilik ekip çay yolunu boydan boya temizledi. Pırıl pırıl bir hale getirilen bölgenin çöplüğü andıran görüntüsünden eser kalmadı. Toplanan çöpler belediye araçları ile toplama alanına götürüldü. Son olarak bölgeye vatandaşların çöpünü atabilmesi için yeni bir çöp konteyneri konuldu.


Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner, özellikle piknik alanı olarak kullanılan bölgelerde piknik yapıldıktan sonra vatandaşların çöpünü poşete koyması ve çöp konteynerlerine atması gerektiğine vurgu yaptı.“Vatandaşlarımızın doğaya karşı daha duyarlı olmasını bekliyoruz”


Vatandaşların doğaya karşı daha duyarlı olmalarını belirten Çetiner, “Aliağa Belediyesi olarak ilçe genelinde sürdürdüğümüz temizlik ve hijyen çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Son olarak arka plaj mevkiinde, Ağapark bitimi ile Viking köprüsü arasındaki çay yolu üzerinde temizlik çalışması yaptık. Özellikle piknik bölgelerinin her zaman daha temiz olması gerekiyor. Biz belediye olarak üzerimize düşen çalışmaları her zaman yapıyoruz. Bunun karşılığında vatandaşlarımızın da doğaya karşı daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın piknik yaptıktan sonra çöplerini bölgede bulunan çöp konteynerlerine atmalarını rica ediyoruz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
13
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  11°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  11°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  9°C
Reklamı Geç