İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Konak'tan Kütahya'ya örnek dayanışma

İzmir’de, Konak Belediye Meclisine Kütahya’nın Şaphaye ilçesine çok amaçlı spor salonu yapılması için verilen önerge oy birliğiyle kabul edildi.

İzmir'de, Konak Belediye Meclisine Kütahya'nın Şaphaye ilçesine çok amaçlı spor salonu yapılması için verilen önerge oy birliğiyle kabul edildi.


Konak Belediyesinin kasım ayı olağan meclis toplantılarının 2. oturumu İzmir Büyükşehir Belediyesinin meclis salonunda gerçekleştirildi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın başkanlığında yapılan toplantıya, Konak'ın kardeş belediyesi olan Kütahya'nın Şaphane ilçesinin Belediye Başkanı Rasim Daşhan ve meclis üyeleri de konuk olarak katıldı. Başkan Pekdaş meclis açılışında, "İki yıldır her Ramazan ayında Şaphane'de iftar sofrası kurduk. Kardeşliğimizi aynı sofra altında pekiştirdik. Şimdi onlar da bu ziyaretlerimize karşılık iade-i ziyarette bulunuyorlar. Kardeş belediyemize ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyoruz" dedi.


Mecliste görüşülen gündem maddeleri arasında Konak Belediyesinin destekleri ile kardeş belediye Şaphane'ye çok amaçlı bir spor salonu yapılması ile ilgili komisyon kararı da vardı. Şaphane Belediyesinden gelen taleple ilgili komisyonun aldığı olumlu yöndeki karar mecliste oylandı. AK Parti meclis grubu, Şaphane'ye çok amaçlı salonun yapımına ret oyu vereceklerini açıklarken, CHP meclis grubu üyeleri komisyon kararını onaylayacaklarını açıkladı.


Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kardeş belediye Şaphane'nin imkanlarının son derece kısıtlı olduğunu, ilçe halkının böylesi bir salona çok ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Şaphane halkının düğün, toplantı, çeşitli tören ve aktiviteleri gerçekleştirmeye yönelik olarak çok amaçlı bir salona ihtiyacı var. Bu talebi komisyon üyelerimiz görüşmüş ve kabul etmiş. İlçe belediyelerinin ödeneklerinin merkezi hükümet tarafından çok kısıtlanması ve ilçe hizmetlerinin yerine getirilememesi nedeniyle biz az olan lokmalarımızı paylaşarak, azımızı birlikte çoğaltarak, birbirimizle dayanışma halinde yaşamayı doğru kabul ediyoruz. Bizim her şeyimiz tam olsun sonra yardım edelim değil, azımızı paylaşarak bu anları çok etme gayreti içindeyiz" dedi.


AK Parti meclis üyelerinin muhalefetine karşın Şaphane Belediyesine çok amaçlı salon yapılması CHP'li üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi. Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan, oylama sonrasında söz alarak, “Yapmış olduğunuz yardım için teşekkür ederiz. Yapacağımız çok amaçlı sosyal tesislerinde her partiden insan etkinlik gerçekleştirecektir” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.