İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Büyükkılıç, "2018 yılı enerji önceliğimiz olacak"

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.

Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak enerji, güneş enerji panelleri, güneş santrali ile hybrit konularında özel ve kamu kurum ve kuruluşları ile üniversite ve belediyeleri kapsayan ve ortak katılımları ile “Enerji Çalıştayı” düzenleneceğini söyledi.


Enerji yüzyılın ortak konusu


Kayseri de bulunan kamu kurum ve kuruluşlar ile özel şirketler, mesleki oda ve üniversite temsilcilerin yer alacağı çalıştayda enerji konusunun detaylı olarak değerlendirileceğini belirten Başkan Büyükkılıç “Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye temsilcileri, Üniversiteler, Kcetaş, Teaş, Elektrik Mühendisleri Odası gibi kurumların temsilcileri iştirak edecek ve sunumlarda bulunacaklardır. Ayrıca özel şirket yetkilileri de katılarak çok geniş bir yelpazede yer alan konu ile ilgili uzmanlar iştirak ederek Kayseri için en uygun ve sağlıklı enerji politikasını belirleyecekler” dedi.


Uzmanlar görüş bildirecek


Enerji üretimi, güneş enerjisi, güneş panelleri, Hybrit, çatı güneş enerji santralleri, enerji aktarımları gibi konuların ele alınacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, katılımcılar bu tür fikir alışverişi, bilgilerin paylaşılması ve ortak çalışmalar yapılması konularında fikir birliği oluşturulacağını kaydetti.


Başkan Dr. Mehduh Büyükkılıç, Enerji Çalıştayı'nda firmalarca Enerji Malzemeleri Sergisi açılacağını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.