İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi tarihi binada öğrenci eğitecek

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bağlı olarak hizmet veren Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi’ne Melikgazi Belediyesince Gülük Mahallesinde yer alan sivil mimarı tarihi yapı tahsis edildi.

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bağlı olarak hizmet veren Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi'ne Melikgazi Belediyesince Gülük Mahallesinde yer alan sivil mimarı tarihi yapı tahsis edildi.


Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi belediyesi olarak sağlık, eğitim, emniyet ve spor hizmetlerine olduğu gibi Milli eğitimin gerçekleştireceği hizmetlere de destek ve yardımcı olduklarını bu amaç ile bina tahsis ettiklerini söyledi.


BİLİM VE SANAT MERKEZİ'NE


Melikgazi Belediyesi olarak 23 tarihi yapıyı aslına uygun olarak onardıklarını ve hizmete sunduklarını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “ Melikgazi Belediyesi olarak mülkiyeti belediyemize ait olan Gülük Mahallesindeki 2 katlı ve toplam kullanım alanı 220 m2 olan sivil mimarı yapıyı Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi'ne tahsis ettik. 2016 yılında aslına uygun onarımı yapılan tarihi yapı, kullanılan inşa malzeme ve yapısı 19. Yüzyılın tüm güzelliklerini taşımaktadır. Bu nadide yapı bundan böyle bilim ve sanatın hizmetinde olacaktır. Tarihi yapı olup bir kültür hazinesidir. Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi'ne ek binası olarak hizmet verecek olan bina şehrimize hayırlı olsun“ dedi.


Kamu kurum ve kuruluşları ile dayanışma ve işbirliği içerisinde olduklarını bunun da Melikgazi'ye hizmet olarak yansıdığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, eğitime, sağlığa ve emniyete verilen hizmet ve desteklerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.