Kayseri Şeker güreşçisi Fatih Cengiz dünyada ilk 5 arasına girdi

Dünya Güreş Birliği UWW Başkanı Nenad Lalovic 2018 yılında sporcular arasında rekabet arttırmak amacıyla sıralama sistemine geçeceğini belirtti.

Kayseri Şeker güreşçisi Fatih Cengiz dünyada ilk 5 arasına girdi

08 Aralık 2017 10:41


Dünya Güreş Birliği 2017 kurallarına göre en iyi ilk 5 sıralamasında 75 kiloda Türkiye’den Kayseri Şeker Spor Milli Güreşçisi Fatih Cengiz yer aldı.


75 kiloda dünyadaki ilk 5 isim şöyle sıralandı; Sırbistan’dan Victor Nemes, Rusya’dan Alexander Chekhırkın, Macaristan’dan Tamas Lörincz, İran’dan Sayid Murad Abdvalı ve Türkiye’den Fatih Cengiz olarak açıklandı.


Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Şekerspor onursal Başkanı Hüseyin Akay; "Dünyada Güreş sporu dalında Kayseri Şeker sporlu Güreşçimizin şampiyon olmasının ardından ilk beş arasına girmesinden duyulan memnuniyeti dile getirerek, Bu Pancar Çiftçisinin bir başarısıdır. Bu Kayseri Şeker ailesinin bir başarısıdır. Bu dualarını güreşçilerimizin de her zaman arkasında hissettiğimiz Büyük Türk Milletinin bir başarısıdır. Milli bir başarıdır. Milletimize , Kayserimize ,Kayseri Şeker spor güreş takımımıza hayırlı olsun" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
32
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  32°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  34°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  34°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç