İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

KESOB Başkanı Övüç: “10 Kasım Atatürk'ü anlamak için önemli bir gündür”

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıl dönümü adına yazılı basın açıklamasında bulundu.

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıl dönümü adına yazılı basın açıklamasında bulundu.


Başkan Ahmet Övüç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


“Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde millet olarak minnet ve şükranla anıyoruz.


10 Kasım, milletimiz için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. 10 Kasımların Atatürk'ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür.


Bugün Türkiye, Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmekte, Milletimiz yarınların daha da güçlü Türkiye'sini birlik ve beraberlik içerisinde inşa etmektedir. Uluslararası alanda ağırlığı sürekli artan Türkiye, şer ittifaklarının tüm saldırılarına rağmen önemli bir bölgesel güç olarak dünyaya damgasını vurmaktadır. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek, çalışmak ve üretmekle sorumlu olduğumuzun bilinci ile bize emanet edilen Cumhuriyetimizi daha güçlü kılmak ve Türkiye'yi daha ileri seviyelere ulaştırmak hepimizin ortak sorumluluğudur.


Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.”

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.