Kötü alışkanlıkları anlatmak için şarkıların sözlerini değiştirdiler

Kayseri’de, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ‘Sosyal Farkındalık Konseri’nde sözleri değiştirilen şarkılar, kötü alışkanlıkların önlenmesi için uyarlandı.

Kötü alışkanlıkları anlatmak için şarkıların sözlerini değiştirdiler

03 Ekim 2017 17:22


Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu’nda verilen konser, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Konser öncesinde açıklamalarda bulunan Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, “Akademik başarıya giden yol, topluma mal olmuş sosyal ve kültürel değerleri benimsemekten geçer. Bugün burada gerçekleştirilecek olan sosyal farkındalık konseri, sigaranın ve uyuşturucunun zararlarının üzerine dikkat çekerek gençlerimizi uyarmayı, ahde vefa göstermenin ne denli önemli olduğunu, ömrün kıymetini bilerek faydalı uğraşlarla hakkı gözeterek değerleri hedef almayı, kitap okumanın önemini kavramayı, matematik dersine olan ön yargıyı kırmayı esas alması açısından önemli bir konserdir” ifadelerini kullandı.


Konserde, popçu Merve Özbey’in Duman şarkısı ‘İflah olmaz ki gençliğin içtiğin her sigarada, sırt çevirip yol ver hadi dumanlara’ gibi sigaranın zararları üzerine uyarlanarak seslendirildi. Şarkı, öğrencilerden yoğun alkış aldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAYSERİ HAVA DURUMU
9
°
C
Çok Bulutlu
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  9°C
 • Perşembe
  Sisli
  11°C
 • Cuma
  Sisli
  11°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  12°C
Reklamı Geç