İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kötü alışkanlıkları anlatmak için şarkıların sözlerini değiştirdiler

Kayseri’de, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ‘Sosyal Farkındalık Konseri’nde sözleri değiştirilen şarkılar, kötü alışkanlıkların önlenmesi için uyarlandı.

Kayseri'de, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ‘Sosyal Farkındalık Konseri'nde sözleri değiştirilen şarkılar, kötü alışkanlıkların önlenmesi için uyarlandı.


Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu'nda verilen konser, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Konser öncesinde açıklamalarda bulunan Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, “Akademik başarıya giden yol, topluma mal olmuş sosyal ve kültürel değerleri benimsemekten geçer. Bugün burada gerçekleştirilecek olan sosyal farkındalık konseri, sigaranın ve uyuşturucunun zararlarının üzerine dikkat çekerek gençlerimizi uyarmayı, ahde vefa göstermenin ne denli önemli olduğunu, ömrün kıymetini bilerek faydalı uğraşlarla hakkı gözeterek değerleri hedef almayı, kitap okumanın önemini kavramayı, matematik dersine olan ön yargıyı kırmayı esas alması açısından önemli bir konserdir” ifadelerini kullandı.


Konserde, popçu Merve Özbey'in Duman şarkısı ‘İflah olmaz ki gençliğin içtiğin her sigarada, sırt çevirip yol ver hadi dumanlara' gibi sigaranın zararları üzerine uyarlanarak seslendirildi. Şarkı, öğrencilerden yoğun alkış aldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.