İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç: "Bilimin merkezi Kayseri"

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) aşı Geliştirme Merkezi’nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşın geliştirilen ilaç ile tıp tarihine yeni bir sayfa açıldığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) aşı Geliştirme Merkezi'nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşın geliştirilen ilaç ile tıp tarihine yeni bir sayfa açıldığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Gurur duyduk, onurlandık. Hem Kayseri, hem Erciyes Üniversitesi bu başarıları zaten hak ediyor” dedi.


İlk defa ERÜ tarafından geliştirilen KKKA aşısının seri üretim için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç; Kayseri'ye bir yüzyıllar önce 'Makar-ı Ulema' şehri denildiğini, bugün de bu unvanını koruduğunu ve yine bilimin ve irfanın merkezi olduğunu bir kez kanıtladığını söyledi. Erciyes Üniversitesi'nin kendi imkanlarıyla 2013 yılında kurulan Aşı Geliştirme Merkezindeki çalışmaları ile Kayseri'nin bilimdeki başarısının bir kez daha gündeme geldiğini belirten Başkan Büyükkılıç, şahsım ve hemşehrileri adına ERÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Muhammed Güven ile birlikte çalışan bilim insanlarını kutlayarak başarılarının devamını dilediğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.