İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

“Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü

Kırklareli Devlet Hastanesi personellerince hastane önünden başlayarak İstasyon Caddesine kadar “Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenledi.


Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” etkinlikleri kapsamında Kırklareli Devlet Hastanesi personellerince hastane önünden başlayarak İstasyon Caddesine kadar “Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kavaklı Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ve Yeşilay Derneği destek verdi.


Etkinlik sonrasında konuşan Kırklareli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. F. Banu İşler "Bu yürüyüş etkinliğinde amacımız, fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek! Gün içerisinde daha fazla hareket etmemizi sağlayan yapacağımız küçük değişikliklerin, sağlığımıza katkısı tahminimizden çok büyük olacaktır. Vatandaşlarımızı, gidecekleri yerlere araçlarla değil mümkünse yürüyerek gitmeye, bisiklet kullanmaya, toplu taşıma araçlarını kullanırken inilecek duraktan, bir durak önce inmeye ve merdivenleri asansör kullanmadan çıkmaya davet ediyoruz ayrıca yürüyüşümüze destek veren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.