“Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü

Kırklareli Devlet Hastanesi personellerince hastane önünden başlayarak İstasyon Caddesine kadar “Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenledi.

“Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü

05 Ekim 2017 09:57


Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” etkinlikleri kapsamında Kırklareli Devlet Hastanesi personellerince hastane önünden başlayarak İstasyon Caddesine kadar “Sağlık İçin 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kavaklı Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ve Yeşilay Derneği destek verdi.


Etkinlik sonrasında konuşan Kırklareli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. F. Banu İşler "Bu yürüyüş etkinliğinde amacımız, fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek! Gün içerisinde daha fazla hareket etmemizi sağlayan yapacağımız küçük değişikliklerin, sağlığımıza katkısı tahminimizden çok büyük olacaktır. Vatandaşlarımızı, gidecekleri yerlere araçlarla değil mümkünse yürüyerek gitmeye, bisiklet kullanmaya, toplu taşıma araçlarını kullanırken inilecek duraktan, bir durak önce inmeye ve merdivenleri asansör kullanmadan çıkmaya davet ediyoruz ayrıca yürüyüşümüze destek veren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRKLARELİ HAVA DURUMU
31
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Cumartesi
  27°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  27°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  28°C
Reklamı Geç