Akçakent İlçesine 1 milyon 630 bin liralık yatırım

Kırşehir’in Akçakent İlçesinde yapımı tamamlanan 1 milyon 630 bin liralık projelerin temel atma töreni yapıldı.

Akçakent İlçesine 1 milyon 630 bin liralık yatırım

02 Ekim 2017 08:05


İlçe Merkezinde düzenlenen toplu açılış törenine Vali Necati Şentürk, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan, AK Parti Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Arslan,Akçakent İlçe Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda Akçakent’li katıldı.


Toplu açılış töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’e güzel hizmetler yapıldığını ve hizmetlerin devamının geleceği söyledi.


Vali Şentürk, "Yapılacak böyle hizmetler, ilçenin fiziki yapısını estetik ve görsel bir yapıya dönüştürüyor. Yeter ki Cenab-ı Allah bu millete acı göstermesin. Bu milleti devletsiz bırakmasın” dedi.


Akçakent İlçesinin çehresini değiştirmeye çalıştıklarını ifade eden İlçe Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç ise konuşmasında, "İlçemize yeni projeler kazandırmak için uğraş veriyoruz. Burada huzur içerisinde yaşamak için Akçakent İlçesini el birliği ile kalkındıracağız.


Başlatılan projeler İlçemiz için ciddi projelerdir. Kısa süre içerisinde projeleri hayata geçirerek İlçemizi hak ettiği değere kavuşturacağız. Projelerde emeği geçenleri ve bizleri destekleyenlere teşekkür ederim"diye konuştu.


Kapalı pazar yeri ve idari bina bedeli 550 bin lira, İlçe Müftülük binası hazır halde yatırım bedeli 350 bin lira, Belediyeler Birliğinden alınan hibe iş makinesi yatırım bedeli 250 bin lira, Eskiyurt alanına içme suyu barbeküler, lavobolar, mescid, masa ve yol asfaltı yatırım bedeli 200 bin lira, İlçe geneline çöp kovaları ve dağıtımı yatırım bedeli 50 bin lira, Mezarlıkların etraflarının tel örgülerle çevrilmesi ve 4 bin fidan dikimi sağlanması yatırım bedeli 30 bin lira, Yeni Kent Mahallesine 15 bin metrekare kilit parke döşenmesi yatırım bedeli 200 bin lira, Kırşehir Belediyesi tarafından park yapımı ve ilçenin 600 bin lira değerinde borcunun ödenmesi" ile birlikte toplamda İlçe geneline yapılan yatırımın maliyeti 1 milyon 630 bin lira olarak açıklandı.


Yapılan konuşmaların ardından protokolün katılımı ile temel atma töreni gerçekleşti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KIRŞEHİR HAVA DURUMU
28
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç